רומן זדורוב אחרי צאתו מהכלא
רומן זדורוב אחרי צאתו מהכלא צילום: דוד כהן, פלאש 90

15 שנה לרצח תאיר ראדה: הרכב השופטים במשפט החוזר הגיע הבוקר (שני) יחד עם רומן זדורוב לסיור בבית הספר שבו נרצחה הנערה בקצרין.

זדורוב אמר הבוקר לכאן חדשות: "השופטים רוצים לדעת, לבדוק – זה לא היה במשפט הקודם. אני רואה שהיחס אחר, שרוצים לבדוק את התיק ולמצוא צדק". כשנשאל על התחושות שלו עם החזרה למקום הרצח הוא השיב: "מה יכול להרגיש בן אדם שלא עשה שום דבר? אצלי רגיל, הכול טוב".

לפני כשבועיים העיד במשפט שמואל פיאמנטה, מומחה לזיהוי פלילי שטיפל בממצאי הזירה לאחר הרצח. בעדותו אמר פיאמנטה כי אינו זוכר שראה בזירה טביעות נעל. "אני חייב להגיד שגם על המכנסיים של תאיר לא זיהינו, זאת הסיבה שלא בדקנו מייד עם חומר שמבליט ומסייע לבחון את הממצאים.

''לא זיהיתי שום דבר. עבדנו שם ברצף, ואנחנו מתעדים את מה שאנחנו רואים. אני חייב להודות שגם עכשיו כשאני בוחן את התמונות מהזירה אני לא רואה כאן טביעת נעל".

ביחס לכתם הדם שבין שני תאי השירותים, המומחה לזיהוי פלילי אמר כי הוא זוכר שהיה לו חשד שיש סימן לכף יד והוא העביר את הנושא לבדיקת טביעות אצבע, מבלי שהבדיקה הובילה לממצאים. אם היו נמצאים סימנים שמדובר בכף יד - הדבר היה תואם את גרסת התביעה והשחזור של זדורוב.