אריה דרעי, משה גפני, יעקב ליצמן בישיבת הסיעה המשותפת
אריה דרעי, משה גפני, יעקב ליצמן בישיבת הסיעה המשותפת צילום: דוברות

המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, הודיעו היום (שני) בישיבת סיעה משותפת על הקמת "מטה מאבק חוצה מפלגות להצלת המדינה היהודית".

יו״ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר בישיבת הסיעה המשותפת של המפלגות החרדיות כי "המגמה של המשלה הזו היא להפריד את הדת מהמדינה. רואים את זה בנישואין האזרחיים, בגיור, בשבת ובכל תחום".

"כמי שהיה חבר שנים בקבינט הבטחוני אני אומר שהגרעין האיראני שהוא חמור כעת - הוא פחות מסוכן לעם ישראל ממה שהממשלה רוצה לעולל לעם היהודי. זה לפרק אותנו מבפנים", הוסיף.

לדבריו, "נאבקנו חצי שנה אבל הגיע הזמן לעלות דרגה במאבק ולהשתמש בכל כלי המלחמה שיש לנו. אם זה כינוס המועצות, קיום עצרת גדולה, קמפיין הסברה גדול ועוד. אנחנו במלחמת מצווה היסטורית ואנחנו חייבים להילחם על כבודו של הקב״ה. אין פה אינטרסים פוליטיים".

ח"כ אורי מקלב אמר: אנחנו חייבים להגיד את הדברים במלוא החריפות, חייבים לאסוף את כל הציבורים בארץ ולהפריד בין העניין הפוליטי למלחמה על מסורת ישראל, המלחמה הזו אינה דבור פוליטי עד שהציבור הרחב לא יישם את כל הרפורמות שלהם והמתווים שלהם".

בסיום הישיבה הוציאו המפלגות הודעה משותפת בדבר הקמת המטה להצלת המדינה היהודית. "על דעת הסיעות הוחלט על הקמת מטה מאבק משותף שכותרתו 'לא להרס המדינה היהודית' בו יהיו חברים נציגים משתי הסיעות, ובתיאום מלא עם הציונות הדתית והליכוד", נאמר. "המטה יפעל לגיוס כלל הכוחות האמוניים למאבק ציבורי רחב היקף שישמיע את זעקת העם היהודי בארץ ובתפוצות ויעמוד כגוש אחד כנגד החורבן הגדול של הממשלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו