תחיה שטמר
תחיה שטמר צילום: באדיבות המצלם

המאמנת תחיה שטמר מתכוננת לקראת פתיחת קורס אימון לחתונה אותו היא מובילה ומסבירה למי מתאים להיות מאמנת לחתונה ומה חשיבותו של האימון הזה לחיים.

"כדי לעסוק בנושא הזה, צריך באמת את הרצון והדחיפות להיות שותפה בבניית בתים בישראל. נושא הרווקות צריך קודם כל לגעת בך עמוק, כי אחרת את תתקשי. בנוסף מי שעוסקת באימון לחתונה צריכה להיות מי שרוצה לחולל שינוי אמיתי. עם השינוי הזה בא סיפוק מאוד גדול", מסבירה לנו שטמר.

לדבריה, "חלק מהעניין זה ללמוד לעומק את עניין הרווקות, להבין את העולם הזה. אימון כזה שונה לגמרי מאימון אישי, כי בסוף מעורבים בו שניים - גבר ואשה. זו דינמיקה שלא צריך לעסוק בה באימון שהוא אישי. באימון לחתונה אנחנו עוסקים באינטרקציה הזוגית".

קורס ההכשרה לנשים שאותו מובילה שטמר מבוסס על ניסיון עשיר שלה כמאמנת לחתונה והיא מרגישה תחושת שליחות במקצוע הזה. "זה צורך השעה. התופעה של הרווקות המאוחרת מוכרת לכולנו והמציאות היא שיצרה את הצורך. מישהי ששוחחה איתי בכתה בדמעות ואמרה לי: 'אני עשר שנים לא מצליחה למצוא בן זוג, למה שאצליח בעוד עשר שנים?'. אין כמעט מישהו שלא מכיר רווק ש'נותר מאחור' והמטרה היא שכל רווק או רווקה יקבלו את הכלים כדי לעבור לשלב הבא".

לשאלה האם רווקים ורווקות מבינים שיש להם צורך באימון כזה היא עונה, "כשהם מרגישים את התסכול, יש חיפוש אחרי פתרונות שונות. כיום יש היכרות מאוד גדולה והבנה לתחום האימון לחתונה והרבה מאוד רווקים ורווקות מחפשים מאמנים ומאמנות".

היא מספרת על הקורס שייפתח בקרוב. "אני מעניקה ליווי אישי למי שרוצה להיות מאמנת לזוגיות ולהנות ממקצוע מאוד מבוקש.
'האני מאמין' שלי הוא לתת לכל אשה שלומדת אצלי את הכנפיים והביטחון לעבוד בזה בפועל. מדובר בהמון כלים שמורגשים כבר בבית. המשתתפות עוברות תהליך בעצמן. ברגע שהן מבינה את המשמעות של הרווקות, של הזוגיות, של המקום המתאים לכל אחד ואחת זה נותן להם יותר ויותר ביטחון להיות שם עבור הבנות".

"הן גם מבינות שצריך לגשת לנושא בלי ביקורת כלפי הבנות. מאמנת חייבת להאמין שהבחורה שעומדת לפניה יכולה להתחתן. יש חמלה, יש תהליך שנעשה יד ביד".

והאם זו עבודה שאפשר להתפרנס ממנה? "לגמרי. זו עבודה מתגמלת, מפרנסת, אני מתפרנסת רק ממנה. לפני כן בעלי ואני שידכנו ארבעה זוגות וזה גרם לנו סיפוק רב. עכשיו, בעיסוק הזה, אני ממש גורמת לבתים להיבנות. יש בזה סיפוק עצום ויש בזה גם פרנסה טובה".