יאיר גולן
יאיר גולן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לו היה יאיר גולן סגן שר רגיל במפלגת מרץ, היינו אומרים עוד אחד מהשמאלנים הבזויים, הפוסט ציונים והפוסט יהודים.

אלא שיאיר גולן הוא לא סגן שר רגיל. הוא סגן הרמטכ"ל לשעבר והיה מועמד להיות רמטכ"ל. וזה מדהים, איך סגן רמטכ"ל מסוגל להיות חבר כנסת במסגרת מפלגת מרץ.

עם מי הוא נמצא? מה המסר שסגן רמטכ"ל נותן לפקודיו לשעבר? הוא מחבק ומחזק תומכת טרור בשם זועבי, שברוב העזתה אמרה שהיא מנעה או תמנע פעולת תגמול ישראלית נגד החיזבאללה. הוא נמצא עם מוסי רז שקורא למדינות העולם להחרים מוצרים ומכנה אותנו כובשים. הוא נמצא עם הורוביץ, ראש הלהטבי"ם, ששולח מפקדי צה"ל לדין בבית המשפט בהאג.

הוא נמצא עם שמאלנית רדיקלית, אוהבת ערבים ושונאת יהודים העונה לשם לסקי. הוא מחזק את זנברג, אנטי יהודית פוסט ציונית, שמבקשת להעמיד לדין פלילי מי שמלמד ילדי ישראל לומר שמע ישראל. הוא נמצא עם עוד ערבי ישראלי, פרייג', שמאמין שצריך לחקור ולהעמיד לדין מי שהורג מחבל שבא לרצוח יהודי. הוא נמצא עם רוזין, שמאלנית, חדלת כל קשר ליהדות.

חברי הכנסת של מרץ, רואים בנו כובשים אכזריים. חלק מהם לא יגנה רצח חיילי צה"ל על ידי מחבלים. בתודעתם הם סוג של גויים בני דת משה.

אלה האנשים שסגן הרמטכ"ל לשעבר, ומועמד להיות רמטכ"ל, מחבק ומחזק. איתם הוא מתרועע, ואותם הוא מעריץ. שני ערבים, סוסים טרויאנים, וארבעה אנטי יהודים ואנטי ציונים. זהו סגן הרמטכ"ל לשעבר.

לא יאומן שזו הדוגמא האישית של סגן רמטכ"ל. וכי אין לו אחריות כמי שפיקד על צה"ל? לאיזה ערכים הוא הטיף אז? הוא מסכים לשבת עם מי שמכנה את החיילים כובשים. עם מי שלא מגנה את רציחתם. ועם שמאלנים אוהבי ערבים. ולמה שאמה יהודייה תשלח את בנה תחת פיקודו יאיר גולן להיהרג למען זועבי ופרייג'?

איפה הגאווה הלאומית של מי שפיקד על צה"ל? איפה שותפות לנשק, לערכים ולקוד האתי הצהל"י? אלה האנשים שסגן הרמטכ"ל מחבק, תומכי טרור, רגע אחרי שפשט את מדיו ושלח אנשים למוות למען המדינה?

איך גולן מסוגל לשבת רגע אחד, עם מי האפסים האלה? האם הוא לא לימד את חייליו אחריות אישית מהי? והוא הרי מפחד מהצל של עצמו להגיד משהו ציוני, שמא זועבי, רז ופרייג' והאחרים יעלבו. כך הוא עצמו מרדד את רוח העם.

זה לא יאומן איך סגן רמטכ"ל, מועמד לרמטכ"ל, נמצא במפלגת מרץ. יש מי שיראו בכך סרך של בגידה. הנחלת רפיסות יהודית ולאומית על ידי בכיר חיילי צה"ל. בכל מקרה, זו בוודאי חרפה ויריקה בפרצופם של חיילי צה"ל באשר הם, ועוול מוסרי ואישי שפוגע באומה כולה.

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו