הפגנת ההורים
הפגנת ההוריםללא

בעקבות החשש כי ועדת סל התרופות לא תכניס לסל את טכנולוגיית "הלבלב המלאכותי" (מינימד 780), כמה עשרות חולי סוכרת ובני משפחותיהם קיימו הפגנת מחאה מול אולם ההתכנסות של חברי ועדת סל התרופות במתחם המרכז הרפואי 'שיבא' בתל השומר.

המפגינים נשאו שלטים שהביעו את הצורך הקריטי שלהם בטכנולוגיה, מחו על ההתעלמות של חברי הוועדה מהנושא כשהם מדגישים את השנים הארוכות שהם ממתינים כבר לאישור המשאבה שתשפר משמעותית ויותר מכך את איכות החיים שלהם או של ילדיהם.

אברהם דיקמן, פעיל חרדי בנושא הסוכרת שנחשב למומחה בתחום, הסביר כי "התוצאות בשטח של הלבלב המלאכותי הם איזון ברמה גבוהה ביותר. המשמעות הישירה של זה היא מניעה של אשפוזים וסיבוכים רפואיים של החולים בעתיד". נקודה נוספת אותה מציין דיקמן היא העובדה שהטכנולוגיה תגביר את יכולת ההשתתפות של הסוכרתיים בשוק העבודה: "יותר איזון = יותר יכולת לעבור באופן יותר יציב".

דיקמן, שהחל לפעול בנושא לאחר שבנו אובחן כחולה סוכרת, מבקש להדגיש שמעבר לעלות מדובר פה בחיים ובקיום של אנשים.

"לצערי לא כולם מבינים את המשמעות של לטפל בילד חולה סוכרת. זה שואב את כל המשפחה. יש משפחות שההורים מחלקים ביניהם את הלילות להיות ערים ליד הילד או הילדה כדי לוודא שאינם סובלים מחוסר איזון, מעבר לחוסר הנוחות, זה אומר שאחד מבני הזוג לא עובד. זו סיטואציה קשה ביותר שיכולה להיפתר רק על ידי הטכנולוגיה הזו".