לא הדרך הכי טובה לגלות שאתה מפוטר
לא הדרך הכי טובה לגלות שאתה מפוטר צילום: iStock

הרבה עובדים לא אוהבים את ישיבות העבודה בזום, אבל מסתבר שזה יכול להיות אפילו יותר גרוע. וישאל גארג, מנהל חברת Better.com החליט להודיע ל900 מעובדיו על פיטוריהם בדרך קלה ואכזרית- בשיחת זום משותפת.

חברת Better.com שמתמקדת במשכנתאות החברה החליטה לפטר 15 אחוזים מעובדיה, למעלה מ900 עובדים, ובחרה בדרך הכי קלה מבחינתם. לדברי וישאל גארג, מנהל החברה, הסיבה לפיטורים היא העובדה שהשוק משתנה במהירות והחברה צריכה להשתנות יחד עם השוק.

בשיחת הזום המפתיעה, העובדים שמעו לראשונה על פיטוריהם וגם קיבלו הנחיות כיצד היא תתבצע. גארג, פתח את הפגישה כשהוא מבהיר לכולם על מטרתה: "אם אתם בשיחה אתם חלק מהקבוצה חסרת המזל" והסביר שהפיטורים חלים באופן מיידי.

גארג הסביר שמדובר בהחלטה שהייתה "באמת באמת מאתגרת" ושלמרות שבפעם הקודמת שהוא פיטר עובדים הוא בכה, הוא מקווה שהפעם הוא יהיה חזק יותר.

הצילום מפגישת הזום התפרסם במהירות ברשתות החברתיות כאשר גולשים רבים הופתעו מחוסר הרגישות בפיטורים ההמוניים. חלק מן הגולשים גם התפלאו על הפער בין הרגישות של המנהל על עצמו והחשש שלו שהוא יבכה לבין הפיטורים בשיחת הזום.

למרבה ההפתעה, זו לא הפעם הראשונה שחברה מפטרת המוני עובדים בזום. אתר פורבס מדווח שבמהלך התפרצות הקורונה בשנה שעברה פיטרה חברת אובר 3,500 עובדים בפגישת זום משותפת.

יחד עם זאת, מסתבר שגם בעבר המנהל וישאל גארג עלה לכותרות. בפורבס דיווחו כי בשנה שעברה גארג שלח מייל לעובדי החברה בו כתב להם "אתם יותר מדי איטיים" והעליב אותם כי הם "דולפינים טיפשים שנתפסים ברשת הדיג ונאכלים על ידי כרישים".

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו