אינסטגרם
אינסטגרם צילום: ISTOCK

בעקבות תלונות על העובדה שילדים מבלים שעות ארוכות מול הרשתות החברתיות, הודיעה אינסטגרם כי תשיק החל מהיום (שלישי) אפשרויות חדשות שיאפשרו להורים לשלוט על כמות השעות שילדיהם מבלים מול המסך, כאשר גם הגולשים הצעירים יקבלו מדי פעם התראה כי "הגיעה הזמן לקחת הפסקה".

ההודעה של אינסטגרם מגיעה יום אחד בלבד לפני שראש אינסטגרם, אדם מוסרי, אמור להופיע בפני ועדת סנטורים אמריקאים שחוקרים את נושא הבטיחות ברשת ובעיקר ברשתות החברתיות.

ההחלטה להציג תכונות חדשות שימנעו מצעירים לבלות שעות אכוכות מדי מול הרשת החברתית מגיעה גם לאחר שמחקר שביצעה אינסטגרם הצביע כי גולשים צעירים רבים האשימו את הרשת החברתית בחרדה מוגברת ובבעיות נפשיות איתן הם התמודדו בשנים האחרונות.

האופציה החדשה אותה מציעה אינסטגרם החל מהיום נקראת "Take a break" והיא תעודד הורים לשלוט על כמות הזמן שילדיהם מבלים מול המסך, כאשר הצעירים עצמם יוכלו להפעיל את האופציה על מנת לקבל תזכורת כי הגיעה הזמן לקחת הפסקה מהגלישה באינסטגרם.

האופציה החדשה תופיע תחת "הגדרות" באינסטגרם והמשתמשים יוכלו לבחור האם לקבל את ההתראה כי הגיע הזמן לקחת הפסקה לאחר 10, 20 או 30 דקות של התחברות לרשת החברתית. בנוסף, יקבלו המשתמשים על גבי המסך הודעה המציעה להם "לסגור את האפליקציה, לנשום עמוק, לכתוב משהו, להאזין למוזיקה או לבדוק את רשימת המטלות שלהם".

ויישאני ג'יי, ראש תחום הבטיחות באינסטגרם, אמר כי מדובר בתכונה ראשונית שתתפתח יותר בשנים הקרובות ותציע אפשרויות נוספות להגביל את זמן הבילוי של צעירים מול המסך. "אנו ננקוט בגישה מחמירה יותר לגבי התוכן שאנו ממליצים לבני נוער, ונדחוף אותם באופן פעיל לנושאים אחרים במידה ונראה כי הם מתעכבים על משהו, כל סוג של תוכן, למשך יותר מדי זמן", נמסר בהודעת אינסטגרם.