תחיה שטמר
תחיה שטמר צילום: באדיבות המצולמת

תפסנו לראיון את המאמנת תחיה שטמר כדי להבין אחת ולתמיד: מה הסיבה שבגללה אנחנו לא מצליחות לעזור לחברות הרווקות שלנו? ואיך אפשר באמת לעזור להן?

ראשית, מה הטעויות שאנחנו עושים כשאנחנו מחפשות לשדך מישהו לחברות שלנו? הרי אנחנו רוצות לעזור להן ואנחנו גם מכירות אותן הכי טוב שיש אז למה זה לא מצליח לנו?

"כמה שנים אחרי שהתחתנתי, עשיתי טעות מבישה עם אחת החברות הטובות שלי, אבל זאת הייתה טעות ששינתה לי את כל התפיסה לגבי העולם הזה של הרווקות. אני זוכרת את היום הזה, שבו הבנתי שהחיים שלי מתקדמים - התחתנתי, הפכתי מאישה נשואה לאמא ל-4 ילדים.. הרגשתי מאושרת, הרגשתי שאני זכיתי בגדול".

"אבל אז התחלתי להעסיק את עצמי במחשבות על החברות שלי, שאלתי את עצמי: מה עם שתי החברות הטובות ביותר שלי? הן לבד כבר שנים, חוות בדידות מתמשכת, ואני התחתנתי בגיל מאוד צעיר ביחס אליהן. זה בטח גורם להן להרגיש תחושה לא נעימה מול זה.

המחשבה הזאת רק הלכה וגדלה בתוכי וכאב לי נורא שהן עדיין רווקות בגיל כזה מאוחר. הייתי מתפללת עבורן בלילות ומבקשת שלא יחוו עוד יום אחד של בדידות.

יום אחד, אמרתי לחברה שלי: "שתדעי שקשה לי מאוד לראות אותך עדיין לבד" ואני מתפללת כל לילה בשבילך שתמצאי את הזיווג שלך.

ואז היא הסתכלה עלי, חצי בכעס חצי בהלם ואמרה לי: "בשיא הכנות תחיה, אני מרגישה שאת מסתכלת עלי כעל 'רווקה מסכנה' יותר מאשר כחברה שלך". זה לא נעים לי שאת עסוקה בלרחם עלי במקום להיות החברה שלי.

וקיבלתי סטירה לפנים, היא צדקה. זה דפוס חשיבה שלילי, שהיה תקוע לי בתת המודע ושיבש לי את צורת ההתנהגות מולה. מתוך מקום של לעזור לה - אני כל הזמן דיברתי על 'הרווקות' שלה, אבל לצד השני זה היה נראה מאוד מעיק ומשפיל. מאותו יום חרטתי על דגלי: הרווקה היא לא הבעיה. הרווקות המאוחרת - היא הבעיה!".

מה היית מציע למי שרוצה לעזור לרווקות להתחתן?

"קודם כל לחקור את האמונות והתפיסות שלך לגבי "רווקות". ולשאול את עצמך כמה שאלות לפני שאת יוצאת לעזור להן:

  • איך בכלל אני תופסת את העניין הזה של להיות רווקה?
  • האם אני מוסיפה לזה גם את הכאב והסבל שלי?
  • האם אני מסוגלת לפעול מתוך מקום נקי בלי לערב רגשי רחמים?"

למה בעצם את מכשירה מאמנות להיות מאמנות לחתונה?

"אחרי שעזרתי למאות בנות, הבנתי שאני לבד לא יכולה לעשות הכל ואני צריכה עוד שורה של מאמנות שיעזרו לי, כי יש כאן שליחות גדולה ויש פה הרבה עבודה ואני לא יכולה לבד אני צריכה עוד שליחות איתי.. החלום שלי זה -לתת למאמנות את כל הכלים המקצועיים שיעזרו להן, לעזור להרבה בנות מקסימות למצוא את אהבת חייהם מתוך מקום שלם ושליו."

איך אפשר לשמוע יותר פרטים על ההכשרה?

"אני הולכת לדבר על זה בהרחבה בכנס הקרוב שלנו "הדרך לחתונה" כל מי שזה מעניין אותה, מוזמנות להצטרף אלי ולהיות שותפה בהקמת בתים בישראל."

לפרטים נוספים ולהרשמה ל"אימון לחתונה" הצטרפי לכנס הוירטואלי הקרוב של תחיה שטמר מבית ערוץ 7

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו