נתניהו עורר סערה: מנסים להשתיק את הימיןערוץ הכנסת

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו עורר סערה אחר הצהריים (רביעי) במליאת הכנסת בעת הדיון בהצעת חוק איסור פרסומת והגבלת השיווק של מוצרי טבק וביקש להתנגד לחוק שעבר במליאה מוקדם יותר, העוסק בהסרת תוכן המפורסם ברשתות החברתיות.

נתניהו ספג צעקות לפיהן עליו לרדת מדוכן הנואמים, משום שהיה אמור להתייחס לחוק אחר, אך התעלם מהן.

"החוק שהובא לכאן על ידי הקואליציה הדורסנית הזו הוא סכנה גדולה לדמוקרטיה ולחופש הביטוי", פתח נתניהו.

לדבריו, "ממשלת בנט לפיד יחד עם סער מבקשת למעשה לצנזר את הרשתות החברתיות, שהן היום כיכר העיר, המקום היחיד שנותר שבו לימין יש עדיין חופש ביטוי מול התקשורת המגויסת של השמאל. יש גבול למה שהקואליציה הזו מנסה לעשות, מנסים לסתום את פיות בכל מקום, וגם במקום הזה. הממשלה איננה מסתפקת בתקשורת המגויסת, עכשיו היא רוצה גם לסתום לימין את הפה ברשתות החברתיות".

"שיהיה ברור, כולנו נגד שיח אלים ופוגעני בין אם הוא מתנהל ברשתות החברתיות, בין אם בתקשורת ובין אם בדיאלוג בין שני בני אדם, אבל כפי שאנחנו לא מצמידים שופט לכל לשיחה בין שני בני אדם ככה אנחנו לא צריכים להצמיד שופט כדי לצנזר את הרשתות החברתיות. כי פגיעה בחופש הביטוי ברשתות היא פגיעה אנושה בדמוקרטיה. גם כך לצערי מלכתכם כבר נעשית על ידי חברות התקשורת שמצנזרות באופן שיטתי את הימין", הוסיף נתניהו.

לטענתו, "בנט לפיד וסער לא מסתפקים בתקשורת המגויסת, בצנזור שעושות חברות התקשורת לימן, הם מנסים עכשיו לסתום גם את הפרצה הזו. מי שגנבו את הבחירות האחרונות ולא עוברים את אחוז החסימה מבקשים עכשיו לסתום לציבור את הפה כדי לגנוב את הבחירות הבאות".

"זה לא יעזור להם, אני קורא לכל מי שהדמוקרטיה באמת יקרה לו להתנגד לחוק הרע והאנטי דמוקרטי הזה ולהילחם בכל תוקף למען חופש הביטוי שהוא נשמת אפה של דמוקרטיה אמיתית. אבל אם החוק הרע הזה יעבור, חבריי ואני כשנחזור להנהגת המדינה נפיל אותו יחד עם חוקי איראן הנוספים שהממשלה הרעה והאנטי דמוקרטית הזו מעבירה כביכול בשם הדמוקרטיה", סיכם יו"ר האופוזיציה.