בעקבות השיח הציבורי שעולה בתקופה האחרונה סביב חוק הגיור שמקדמת הממשלה, מפרסם ארגון חותם סרטון חדש במסגרת סדרת הסרטונים 'מעבר לפינה', והפעם בנושא הגיור. במהלך הסרטון מסביר רב הישוב בית אל וראש מכון 'משפט לעם', הרב אריאל בראלי, מדוע צריך להשאיר את הגיור בידי הרבנות הראשית ולא לשנות אותו, כפי שרוצה הממשלה לעשות.

"למה הליך הגיור צריך להיות תחת הרבנות הראשית?" שואל הרב בראלי בפתח הסרטון החדש. לדברי הרב בסרטון, "הרבה אנשים מעדיפים שכל רב בקהילתו, אם יתרשם מהמתגייר שהוא באמת רוצה וכנה וכוונותיו להצטרף לעם ישראל אז הוא יקבל אותו. לכאורה זה הפתרון הנח והנכון. אלא שזו טעות. חזרנו הביתה. הביתה זה אומר ממלכת כהנים וגוי קדוש. הביתה זה אומר ציבוריות יהודית. הביתה זה אומר רבנות ראשית".

בהמשך הסרטון מסביר הרב בראלי כי "הרבנות הראשית היא הגוף המופקד מטעם המדינה לכל ענייני הדת. אנחנו לא מפרידים את הדת מהמדינה, אלא אנחנו מבינים שזה דבר מהותי ששייך דווקא לשלטון. לכן במערך הגיור צריכה להיות אחידות. צריכה להיות מערכת שמבקרת. לכן דווקא הרבנות הראשית היא הגוף הנכון והמיועד שבאמת יבדוק את המתגיירים, יכוון וייתן את כל הדברים הנצרכים כדי שכל המעטפת הזאת שמלווה את הגר בכל תהליך הגיור תהיה מדויקת תהיה נכונה ותהיה גם אחראית" אומר הרב בראלי.

סרטון זה מצטרף לסדרת סרטונים קצרים תחת השם 'מעבר לפינה' שמוציא ארגון חותם בחודשים האחרונים. במהלך הסרטונים עולות סוגיות רבות ומגוונות בנושאי זהות וערכים במדינת ישראל של ימינו מנקודת מבט יהודית שמונגשת לציבור על ידי רבנים שונים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו