הרב עמאר עם פרופ' סלמן זרקא
הרב עמאר עם פרופ' סלמן זרקאצילום: דוברות

הראשון לציון ורבה הראשי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר נועד הבוקר (ד') בלשכתו עם ממונה הקורונה פרופ' סלמן זרקא בעניין חיסוני הילדים ובצל החשש מהתפרצותו של גל תחלואה נוסף.

הרב עמאר בירך על מבצע חיסוני הילדים ותקף במילים חריפות את מתנגדי החיסון המפיצים כזבים ומונעים מאנשים להגן על עצמם מפני הנגיף.

פרופ' זרקא סקר בפני הראשון לציון את המידע המעודכן המגיע מהעולם ומישראל על וריאנט האומיקרון.

הרב עמאר הודה לפרופ' זרקא על דאגתו לציבור שומרי התורה והמצוות ולעולם התורה, ומסירותו לאוכלוסייה החרדית עוד בתפקידו כמנהל ביה"ח זיו בצפת.

פרופ' זרקא הדגיש את מחוייבותו לשמירה על בריאות הציבור בישראל והביע את דאגתו מפני העליה בתחלואה אותה ניתן למנוע באמצעות הגברת קצב ההתחסנות.

"אני כבר קראתי כמה פעמים לציבור כולו. שעלינו לשמוע לדברי הרופאים ולהתחסן", אמר הרב עמאר. יש לנו בארץ רופאים מומחים ממדרגה ראשונה בכל התחומים, ומדענים גדולים שמתכבדים בהם גם בעולם הרחב. בעניין חיסון הילדים, אנחנו יודעים על מקרים רבים שסבא או סבתא נדבקו מהנכדים, או לפעמים דוד או דודה הלכו לעולמם".

רבה של ירושלים סיפר לפרוייקטור כי מספר פעמים ניגשו אליו מתנגדי חיסונים וניסו לשכנעו לסגת מעמדתו אך הוא גער בהם.

"יש המתנגדים שמפיצים כזבים משום שהם תמיד חייבים להיות הפוכים, ויש שעושים זאת בכדי שיתייחסו אליהם".

"ביקרתי בבית של אשה בהריון שנפטרה מהקורונה והיא היתה מתנגדת חיסונים. היא ובעלה. והיתה גם מפרסמת... כשבאתי לנחם אמר לי בעלה בבכיות 'בבקשה תודיע שאנחנו חוזרים בנו. תודיע שאנחנו מבקשים שיתחסנו'. וגם הילדים, אפילו שמישהו יכול לטעון שהם עוברים את המחלה בקלות, זה מסכן את כלל האוכלוסיה. על כן מצווה רבה וחשובה מאוד להתחסן, ולא ללכת אחרי אנשים שבאים בטענות שווא ומדיחים בדברי הבל. אין להם שום בסיס, ושום סבר ושום טענה אמיתית".

הרב עמאר סיפר שנפגש עם פרופסורים מומחים מהשורה הראשונה, מנהלי מחלקות פוריות, לב וילדים, וחקר ודרש אחר בטיחות ויעילות החיסון, ומצא את הכל דברי אמת.

בדבריו ציין כי לאורך ההסטוריה מספר פעמים החיסונים הצילו רבבות וכי הטענות על נזקים לטווח ארוך הם עורבא פרח בעוד שהקורונה קטפה מאיתנו יהודים יקרים וטובים שיכלו להתחסן ולהנצל.

הוא בירך את פרופסור זרקא להצלחה במבצע החיסונים המתחיל במוסדות החינוך והבטיח לפעול ולעודד את הציבור המאזין לשיעוריו ברחבי הארץ ובשידורי הרדיו לחסן את ילדיהם.