המעמד
המעמד ללא קרדיט

לאחר שהנהגת ש"ס יצאה נגדו בעקבות הפיצול הפנים-תנועתי באלעד, ראש עירית אלעד ישראל פרוש קצר שבחים בימים האחרונים מראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר.

במהלך מעמד חנוכת הבית לסמינר החדש 'אור יקרות' בעיר וחנוכת בניין בית יעקב 'אור אסתר' הכבירו הרבנים במילים אודות פועלו.

"יש לי גם לברך מה שאני שומע על ראש העיר שהוא התאמץ ומתאמץ. אבל הוא לא אשם, נחלה לו מאבותיו", אמר הרב עמאר. "הכרנו את אביו ואת הסבא שתמיד מסרו את נפשם בשביל הכלל. ברוך השם זכתה העיר אלעד בראש העיר טוב ונקי, שיצליח וזכות התורה תעמוד לו".

ראש הישיבה הרב מאיר מאזוז בירך גם הוא את ראש העיר והזכיר את אביו וסבו רבי מנחם והסבא רבא רבי משה.

"הראשון היה רבי משה פרוש שהקים תלמוד תורה בו למד מרן הרב עובדיה. אחר כך הרב מנחם פרוש, שפעם עשה כנס של 600 אלף נגד בג"ץ, אחר כך הבן רבי מאיר פרוש. כך הדור הרביעי הרב ישראל פרוש, שהשם יתן לו בריאות".

לאחר מכן הוסיף הרב עמאר כי ישראל פרוש "מצליח יותר מכל אלו שהיו לפניו כאן. הם היו ארבע שנים ואפילו פחות והלכו. והוא מצליח קדנציה אחר קדנציה ועושה דברים, ועומד על שלו. הוא לא מוותר".

סיעת ש"ס המקומית באלעד סובלת מפיצול פנימי. בעוד קיימת מתיחות בין יו"ר ש"ס המקומית לראש העיר פרוש, שניים מחברי סיעתו מיישרים קו עם ראש העיר ואף צירפו חתימתם להקצאות מבני ציבור בעיר.

לאחרונה פורסם מכתב מנשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה חכם שלום כהן, המצדד ביו"ר סיעת ש"ס המקומית. מנגד, שני חברי המועצה טוענים כי הם נשמעים לרב העיר המקומי הרב מרדכי מלכא.