האזור עליו אמורה לקום השכונה בעטרות
האזור עליו אמורה לקום השכונה בעטרותצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נציגה של שגרירות ארה"ב בישראל נכחה אמש (שלישי) באמצעות הזום בדיון שקיימה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של איזור ירושלים, על התוכנית לבנייה השכונה היהודית בעטרות שבצפון העיר.

מדובר בענת בן נון מהמחלקה הפוליטית של השגרירות. נכון לעכשיו, הוועדה דחתה את התוכנית עד לקבלת תסקיר איכות סביבה מהמשרד לאיכות הסביבה.

על פי בדיקת "ישראל היום", ההחלטה התקבלה על רקע מקצועי, אך גם בעקבות לחץ אמריקני כבד על הדרג המדיני ועל גורמי תכנון ובהם חברי הוועדה, למסמס ולדחות ככל שניתן את ההחלטה בעניין עטרות.

יצוין, כי במקרים דומים בעבר כאשר נדרשה הוועדה לאשר תוכניות דומות - הן אושרו בכפוף להמצאת תסקיר איכות סביבה בעתיד. כאמור, לא במקרה זה.

בישיבה נכחה גם נציגת "שלום עכשיו", חגית עופרן, שתנועתה מתנגדת לתוכנית וכן השר לשיתוף פעולה איזורי, עיסאווי פריג' (מרצ) שגם הוא ומפלגתו מתנגדים לתוכנית.

פריג' הציג בפני הוועדה את תוכניתו להשמיש מחדש את שדה התעופה של עטרות כשדה תעופה משותף לפלשתינים ולישראלים, הצעה שנדחתה ע"י הוועדה ובעבר הרחוק יותר נדחתה גם על ידי הרשות הפלשתינית. קודם לכן הבהירה שרת הפנים שקד לחברי הוועדה שפריג' אינו מייצג את עמדת הממשלה.