סאנה מרין
סאנה מריןצילום: רויטרס

ראש ממשלת פינלנד, סאנה מרין, התנצלה בפני תושבי המדינה לאחר שתועדה כאשר היא יוצאת לרקוד במועדון לילה עד שעה מאוחרת, למרות שזמן קצר לפני כן אובחן שר החוץ בממשלתה כחולה קורונה והיה חשש כי היא עצמה נדבקה ועלולה להעביר את הנגיף גם לאחרים.

מרין יצאה יחד עם בעלה וחברים נוספים לבילוי שנמשך עד שעות הלילה המאוחרות, ותחילה טענה כי פעלה לפי ההוראות ולפיהן מאחר והיא מחוסנת בשתי מנות חיסון היא אינה צריכה להיות בבידוד למרות שנחשפה לחולה קורונה מאומת.

בעקבות הביקורות החריפות על כך שסיכנה אחרים, היא החליטה לפרסם פוסט ארוך בו הסבירה מדוע החליטה לצאת למקום הומה אדם למרות שהיתה בקשר עם שר החוץ שלה שאובחן כחולה בקורונה.

"הודעת הטקסט שייעצה לי להימנע ממגע חברתי נשלחה לטלפון העבודה שלי, אותו השארתי בבית. כאשר ראיתי את ההודעה ביום ראשון, ביצעתי בדחיפות בדיקת קורונה והתוצאה חזרה שלילית. אני מאוד מצטערת שלא הבנתי שאני צריכה לבצע בדיקה ולהיות בבידוד", כתבה מרין.

ההנחיות הרשמיות בפינלנד אכן מאפשרות למי שהתחסן בשתי מנות חיסון להימנע מבידוד גם במידה ונחשף לחולה קורונה, אבל ההמלצה של רשויות הבריאות במדינה הן להימנע מפגישות חברתיות עד לביצוע בדיקה שלילית.

גם בשיחה שקיימה עם עיתונאים בפרלמנט בפינלנד היום (רביעי) חזרה מרין על התנצלותה וטענה כי "היא לוקחת אחריות אישית" אך הוסיפה כי ההוראות לגבי ההמלצה להימנע מאירועים חברתיים לא הגיעה אליה כנדרש.

מרין בת ה-36 התפרסמה בשנת 2019 כאשר הפכה להיות ראש הממשלה הצעירה בעולם, ואך הצליחה להתמודד עם מגפת הקורונה בצורה טובה, אולם בשבועות האחרונים נרשם גידול במספר הנדבקים בפינלנד, מה שגרר ביקורת חריפה מצד חברי אופוזיציה על ההחלטה של ראש הממשלה לצאת לרקוד למרות שנחשפה לחולה קורונה מאומת.