אצטדיון דוחא
אצטדיון דוחאצילום ארכיון: פלאש 90

הלחצים והאיומים לא נשאו פרי. פחות משבוע מאז הודיעו כי קיבלו אישור לחזור ולשחק באצטדיונם הביתי, קיבלה הערב (רביעי) בני סכנין בשורה קשה ממשרד הכלכלה שלא אישרו את פתיחת האצטדיון המקומי, אצטדיון דוחא, מחדש.

כזכור, במשרד העבודה והרווחה סגרו את האצטדיון הביתי של קבוצת בני סכנין מליגת העל בכדורגל, אצטדיון דוחא, לאחר שאלה עברו על הנחיות משרד העבודה ופעלו בניגוד גמור כשהכניסו כמות גדולה של אוהדים למשחק הכדורגל במסגרת ליגת העל מול בית"ר ירושלים ובכך סיכנו חיי אדם.

יתירה מכך, במשרד העבודה יחד עם משטרת ישראל גילו כי סכנין עשתה מעשה פסול על גבול הפלילי לכאורה כאשר הדפיסה כמות גדולה של כרטיסים ללא אישור למשחק מול הירושלמים.

אחרי שיו"ר הקבוצה, מוחמד אבו-יונס, איים כי יורה לשחקניו להחרים את משחקי הליגה ואף אמר כי יעברו לשחק בליגת העל הפלסטינאית, ביום שישי האחרון אחרי לחצים של פוליטקאים ערבים ובראשם ראש עיריית סכנין לשעבר ויו"ר בני סכנין לשעבר, מאזן גנאים, הודיעה סכנין כי קיבלה אישור לחזור ולהשתמש במגרש הביתי.

בהודעה מטעם סכנין נמסר אז כי "חבר הכנסת מאזן גנאים יצר קשר עם שרת הכלכלה והתעשיה אורנה ברביבאי ועם הסגן במשרד ראש הממשלה, ח"כ אביר קארה האחראי לרישוי עסקים" וכי אלה נתנו אישור לשימוש חוזר באצטדיון.

היום, בתום סיור של מפקחי מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד הכלכלה יחד עם משטרת ישראל באצטדיון דוחא שבסכנין, הוחלט למרות התערבות הפוליטיקאים וכניעתם כי האצטדיון ישאר סגור, כאשר בהודעה מטעמם נכתב כי ההחלטה נובעת "לאחר האירוע החמור של נוכחות קהל ביציע ללא רישיון".

עוד נכתב כי "כדי לאשר את הפתיחה המחודשת יש צורך לתיקון של סגירת היציע ועוד ריבוי ליקויים במתקן כתוצאה מנזקים של המשחק האחרון. מנהלי המתקן יידרשו לאישור מפקח בטיחות ובעלי תפקידים מטעמם כי הליקויים טופלו כראוי".

ראש מינהל הבטיחות ומפקח עבודה ראשי בזרוע העבודה, חזי שוורצמן, אמר בתום הסיור כי "הבטיחות קודמת לכל. לא נוכל לאשר המשך פעילות ללא התייחסות רצינית וראויה לאירוע החמור ולתיקון הליקויים בעקבותיה. שגרת אירועי הספורט הינה ראוייה אך יש לשמור בכל עת על חיי אדם באירועים אלו בכדי שלא יסתיימו באסונות". לא כך היה בסכנין.