בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ההונאה הגדולה של הבחירות האלו היא שקבוצה מתוך הציונות הדתית לקחה לעצמה את השם הציונות הדתית. אני ציוני דתי שנים, נולדתי למשפחה ציונית דתית, אבל אני ממש לא שייך למפלגת הציונות הדתית שבראשות חבר הכנסת בצלאל סמוטרי'ץ.

אז כעת כל פעם בשיחה אני צריך להדגיש אני ציוני דתי אבל לא אני לא שייך למפלגה אני שייך לתנועה הגדולה. תנועת הציונות הדתית היא תנועה רחבה, היא כוללת ציבור גדול ומגוון.

ממרכז הרב והישובים ועד רבני צוהר ובית הלל. לא כתבתי הר המור כי אינני יודע אם הם עדיין מרגישים שייכים לתנועה. התנועה כוללת קהילות רבות ושונות בערים, בישובים ובקיבוצים.

אמנם לאחרונה חברי כנסת מסויימים לקחו לעצמם את המנדט להחליט מי שייך לתנועת הציונות הדתית ומי לא. לשיטתם ראש הממשלה נפתלי בנט כבר לא שייך, ועוד חברים נוספים שלא יישרו קו עם התפיסה המאוד ספציפית שלהם.

מי שיכתוב בגוגל ציונות דתית, לצערי, הערכים הראשונים שיופיעו יהיו של המפלגה החדשה שלקחה לעצמה את המותג הזה.

אבל אם יכנס לויקיפדיה ימצא חומר חשוב ועשיר על התנועה. התנועה שמשלבת את שלושת הערכים המרכזיים: תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. הציונות הדתית רואה בהקמת המדינה אתחלתא דגאולה, והרב אברהם יצחק קוק, שהיה מהוגי הדעות של התנועה ומראשיה, ראה את המדינה כיסוד כיסא ה' בעולם.

העקרונות האלו שייכים לציבור רחב וגדול מחרדלים דרך תורניים, דתיים, לייטים ומסורתיים. כל אלו חוגגים את יום העצמאות ואומרים כל שבת תפילה לשלום המדינה. מי מרשה לעצמו לקחת מכל הקבוצות הללו את המותג הציונות הדתית, לצמצם אותו ולשייך אותו לעצמו?!

אם אתם שואלים אותי זוהי ההונאה הגדולה. וכדאי מאד שהמפלגה שהיא בעצם המשך של האיחוד הלאומי שתחזור בה מהאמירות המשסעות ומפלגות, ותשוב לערכים היסודיים של הציונות הדתית קירוב לבבות ובקשת אחדות. אם לא כדאי מאוד שהיא תבחר לעצמה בקרוב שם חדש.

כעת לקראת מפקד זהו זמן מצויין או לשנות את השם, או לשוב בתשובה – לאחדות, קרוב לבבות וחיפוש מכנה משותף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו