מפקד החילוץ הישראלי הקדיש שיר לנספי האסון

מפקד יחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, אלוף משנה במילואים גולן ואך, הופיע הלילה (שישי) במדי צה"ל בוועידה השנתית של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית IAC במיאמי.

ואך עלה לבמה עם גיטרה ומפוחית, וניגן את שירו של לאונרד כהן "הללויה" לזכרם של קורבנות אסון קריסת הבניין בסרפסייד שליד מיאמי, שבו נספו 98 בני אדם. ואך ניגן והזמרת ניקול רביב שרה.

"המשימה שלנו בסרפסייד הייתה ייחודית", אמר ואך שעמד בראש משלחת החילוץ של צה"ל למיאמי בחודש יוני האחרון, כדי לסייע בחילוץ אנשים מהריסות בניין המגורים בן 12 קומות שקרס בסרפסייד.

"זו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב שהיא מתירה לצוות חילוץ זר לסייע במשימת הצלה על אדמתה. אנחנו, הצוות הישראלי שהגיע לסרפסייד במהירות, הגענו עם הטובים ביותר שיש לנו במטרה לסייע לצוותים המקומיים - אבל גם כדי לתת אור קטן מירושלים לליבן של המשפחות", סיפר הקצין.

לדבריו, מבצע החילוץ חשף לעולם את הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות בארה"ב. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כאן היום, לחבק את המשפחות. אנחנו, שהיינו איתכם באותם רגעים קשים, ממשיכים לחבק אתכם ולהיות איתכם במחשבות שלנו ובתפילות שלנו בכל יום".

התעודה מקצין הבטיחות הראשי של מחוז מיאמי דייד
התעודה מקצין הבטיחות הראשי של מחוז מיאמי דייד צילום: נעם גלאי