ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

תמלולי שיחותיו הסגורות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שנחשפו השבוע (ג') ב'חדשות 12', מתארות דעה שלילית למדי על רה"מ לשעבר נתניהו וקשורות בכתב האישום שהוגש נגדו.

בין היתר אמר מנדלבליט: "נתניהו סיכן את הדמוקרטיה, ניצלנו בחסדי שמיים".

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והגיב לדברים: "התיקים של מנדלבליט קורסים, והעדים על הדוכן פוגעים בכל מה שהתביעה אמרה ולא מספקים את הסחורה".

"ניר חפץ אומר על דוכן העדים כיצד נסחט לשם מתן עדות, הוא מראה שהיה חייב לתת עדות בשביל שיוכל לצאת מהסיטואציה אליה הכניסה אותו המשטרה", הסביר. "המצב של מנדלבליט מעורער, הוא מבין שהוא לא מצליח להצדיק את כתבי האישום הללו. המצב המשפטי שהוא ייחל לו מתפורר לנגד עיניו".

על עד המדינה בתיקי נתניהו אמר זוהר: "ניר חפץ הוא לא פחות מרכילאי זול, והוא מספק את התקשורת".

זוהר גם הסתייג מהשפה שבה נוקטים עמיתיו לליכוד: "שיח פרובוקטיבי ואגרסיבי לא יחזיר אותנו להנהגת המדינה. בסוף כל אחד מביע את עמדותיו בדרך שלו, השיח הנכון הוא שיח נוקב, ברור, חד ולא מתפשר".

כזכור, השבוע נחשפו בחדשות 12 תמלילי שיחות סגורות שקיים היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בהקשר של כתבי האישום נגד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. מנדלבליט אמר בין היתר כי "נתניהו סיכן את הדמוקרטיה, ניצלנו בחסדי שמיים".

"ראיתי ההתגלגלות למקום של נאמנות אישית, שזה אומר סכנה לדמוקרטיה. גדלתי על תורת ז'בוטינסקי, הדרך הזאת מתחילה בחירות האישית, והשלטון נועד לשרת את היחיד, אני חושב שמי שהנהיג את המדינה לאחרונה הבין את זה לא פחות טוב", צוטט מנדלבליט.

בהתייחס לכתב האישום נגד ראש הממשלה לשעבר אמר, "זו החלטה שהיה לי קשה איתה, גם אחרי זה לא האמנתי זה ילך למקומות כאלה, בלי לשים לב פתאום מצאנו את עצמנו במלחמה על הלגיטימיות של היועץ המשפטי לממשלה, על ה-DNA של העם היהודי ומדינת ישראל".

ממקורביו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו נמסר בתגובה: "אלה אמירות משיחיות של פקיד ממשלתי שהחליט להחליף את העם – לא פחות. מנדלבליט מעיד על עצמו שהוא בא להפיל את ראש הממשלה נתניהו, ומאשר בקולו את דבריו של עד המדינה חפץ, שהעיד היום שתיק 4000 הוא תיק פוליטי הזוי שלא היה בא לעולם אלמלא ראש הממשלה היה נתניהו".