את איש העסקים דוד הגר, ממייסדי הנחל החרדי, פגשנו בכנס IAC הנערך בפלורידה לשיחה על הפרוייקט הייחודי שצמח מ-30 חיילים ב-1,999 לכ-2,500 חיילים משרתים בהווה וקרוב ל-15,000 בוגרים.

הגר מסביר לערוץ 7 את הרציונל שעומד מאחורי הנחל החרדי. "אני לא רוצה שאלה שיושבים ולומדים 10-12 שעות ביום יעזבו את הישיבה. אבל אם יש ילד שלומד רק שעתיים ביום, לטובת הילד ולטובת עם ישראל, הוא חייב להתגייס לצה"ל. בייחוד כשבנצח יהודה יש את כל התנאים המתאימים לחרדים".

הוא מתייחס גם לאחת הסוגיות הכאובות ביותר בנחל החרדי. "לצערי, יש לנו בין 25 ל-30 אחוזים של חיילים בודדים. לחייל בודד בדרך כלל יש משפחה אוהבת בחו"ל אבל הם לא נמצאים איתו בארץ פיזית. הוא מקבל טלפונים מההורים כל יום ומקבל כרטיסי טיסה לבקר את הוריו. לחיילים החרדים אין לאן לחזור. זה מאוד עצוב".

העמותה מקדישה לא מעט מכוחותיה כדי לסייע לחיילים אלה. "יש לנו מעל 600 חיילים בודדים ואנחנו דאגנו לדירות שהן רק עבור חיילים חרדים ששם גם מספקים להם אוכל כשר".

דוד הגר מתרגש בכל פעם מחדש מסיפורי ההצלחה של הבוגרים. במסגרת הפרוייקט, במקום השנה השלישית של הצבא יוצאים חיילי הנח"ל החרדי לשנת משימה, לומדים את לימודי הליב"ה ומוציאים תעודת בגרות.

"יום אחד קיבלתי את אחד האימיילים הכי מרגשים שהיו לי. כתב לי אחד הבוגרים: 'היום הוא היום הכי מאושר בחיי ואני שולח לך את המייל כדי לומר תודה. בדם, יזע ודמעות הוצאתי בגרות דרך נצח יהודה והיום התקבלתי לבית הספר לרפואה בטכניון, מה שלא חלמתי שיכול לקרות. בנוסף, החלטתי להוציא את הציציות שלי החוצה כדי שיראו שלחרדים יש עוד אופציה'", הוא מספר בהתרגשות.

הגר מספר גם על המיזם הבא עבור חיילי הנחל החרדי. "החלום שלי, שבעזרת השם עומד להתגשם, הוא לפתוח בית חייל חרדי. היום בחור חרדי לא יכול להיכנס לבית חייל רגיל. אחרי שנים רבות מצאנו מגרש ששייך לעיריית ירושלים ומשרד הביטחון בכניסה לעיר. זה יוקם עם בית מדרש ואולי אפילו עם כולל יום שישי".