שי גליק
שי גליק צילום: ערוץ 7

מנהל ארגון "בצלמו", איש הימין שי גליק, תכנן להשתתף בכנס לכבוד "יום זכויות האדם" שייערך השבוע במשכן הכנסת בהובלת יו"ר סיעת מרצ ח"כ מיכל רוזין.

לקראת האירוע, פנה גליק לשר המשפטים גדעון סער בבקשה לאסור על ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, עו"ד אווקה (קובי) זנה, לקחת חלק פעיל בכנס ולדבר בו.

פניית גליק לגדעון סער הגיעה לידיעתה של מיכל רוזין וזו החליטה לאסור על גליק להגיע לכנס שיתקיים ביום שלישי הקרוב.

"נדהמנו לגלות שעל אף שנענינו לבקשתך להשתתפות בכנס לכבוד יום זכויות האדם ואף הגדלנו ועשינו מאמץ להכניסך לרשימת הדוברים שכבר הייתה מלאה – בחרת להתבטא באופן חמור ומסית כנגד האגודה לזכויות האזרח אשר שותפה לנו בארגון הכנס", כתבה לגליק היועצת הפרלמנטרית של ח"כ רוזין.

"בחירתך לכנות את האגודה 'חמאס' היא התבטאות אומללה העולה כדי הסתה ממש, ועדיף היה אילו לא נכתבה מלכתחילה. לא נוכל לאפשר שיח אלים במסגרת כנס החורט על דגלו ערכים של כבוד ושל סובלנות. לפיכך, ניאלץ לבטל את השתתפותך בכנס", הוסיפה היועצת.

שי גליק הגיב לביטול הזמנתו לאירוע: ״מי שכינה את האגודה לזכויות החמאס זה דווקא רה"מ המנוח יצחק רבין. בכל אופן יצא המרצע מן השק. האגודה שמצהירה שהיא דואגת לזכויות האדם של כלל אזרחי ישראל
מסרבת להשמיע את הקול שלי שדואג לזכויות האדם של נפגעי טרור משפחות שכולות, תושבי דרום תל אביב, עולי הר הבית, חיילי צה"ל, תושבי יו"ש ועוד. אנחנו נמשיך להיאבק למען זכויות האדם של כלל אזרחי ישראל״.