אסף יסעור הערב עם המדליה הראשונה בחייו
אסף יסעור הערב עם המדליה הראשונה בחייו צילום: התאחדות הטאקוונדו

אלוף עולם בלי ידיים. הישג ענק ללוחם הטאקוונדו הפראלימפי הישראלי, אסף יסעור.

יסעור בן ה-18 הוכתר הערב (מוצאי שבת) לאלוף העולם בענף הטאקוונדו הפראלימפי כשגבר על יריבו הטורקי בגמר אליפות העולם במשקל של עד 58 ק"ג בתוצאה 42:54.

יסעור שאיבד את שתי ידייו בתאונה רגע לפני בר המצווה כשהתחשמל ממתח גבוה ביישוב ברמת הגולן בו גר, ניצח את יריבו הטורקי ללא ידיים כשהתחרה מולו בדרגת מוגבלות K44, וזכה במדליה הבינלאומית הראשונה שלו בקריירה.

יסעור הצעיר פתח חזק עם ניצחון 2:32 על היריב ההודי אדיטי צ’אהואן ובשמינית הגמר הביס את היריב מגואטמלה גרסון מג’יה בתוצאה 3:30. ברבע הגמר ניצח יסעור 16:10 יריב ממונגוליה ובחצי הגמר רשם 4:13 על יריב רוסי. בגמר פגש יריב טורקי מקומי, שם נערכה האליפות היוקרתית וכאמור גבר עליו 42:54 בדרך לזכייה ראשונה, מרגשת והסיטורית באליפות העולם.

"אני עדיין לא מעכל, אני שניות אחרי הקרב, הרגע ירדתי מהזירה. עוד לא עליתי לפודיום, עוד רגע נקבל את המדליות", אמר יסעור בהתרגשות, "עברתי 5 קרבות היום, כל אחד היה אתגר בפני עצמו. בחצי הגמר פגשתי את סגן אלוף אירופה ובגמר את אלוף אירופה. אני שמח, אני האדם הכי מאושר שיש. אני שמח על הדרך שעשיתי, על המדליה ועל היום המטורף הזה".

מדובר בהישג אדיר ללוחם הטאקוונדו הישראלי שפספס רק לפני מספר חודשים את ההעפלה למשחקים הפראלימפיים בטוקיו, כשהפסיד ליריב אזרי בקרב הקובע. עם המדליה הראשונה בחייו ובתחרות יוקרתית שכזו, עוד נראה אותו ככל הנראה במשחקים הפראלימפיים הבאים, בפריס 2024, כשהוא יקבל ניקוד חשוב לקריטריון למשחקים הללו בזכות הניצחון הגדול היום.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, כתב על הזכייה: “אסף יסעור הוא אלוף העולם! לפני חמישה חודשים נפגשנו וכתבתי אז שהוא יביא מדליה. זה לא היה ניחוש פרוע, פשוט משום שכל מי שפוגש את הצעיר המופלא הזה מבין שעבורו השמים הם הגבול. הוא איבד את שתי ידיו כמה ימים לפני חגיגת בר המצווה שלו, אבל לרגע לא איבד את כוח הרצון והשאפתנות.

אסף עצמו דוחה כל אפשרות של רחמים כלפיו ולא עסוק במה היה קורה לו לא היה מאבד את ידיו, או בשפה שלו: ‘אני לא מרגיש שדפקו אותי, אני מרגיש שנתנו לי מתנה. וגם לייצג את מדינת ישראל זו מתנה עבורי’. ובכן, הערב אסף שוב הוכיח שהוא מתנה עבור המדינה, והביא מדליית זהב ושירת התקווה באליפות העולם! ברכות, אסף היקר. גאים בך".

נועה שמידע, מנכלי״ת התאחדות הטאקוונדו, ברכה את יסעור על ההישג האדיר ואמרה: "ברכות לאסף על ההישג המדהים, אנחנו גאים בו. אסף מסומן בהתאחדות הטאקוונדו כפוטנציאל אדיר למדליות בתחרויות הגדולות, אליפויות העולם ובמשחקים ההפראלימפיים בפאריס. הוא לוחם מוכשר מאוד ואנחנו מאמינים בו, מגיע מלוא הקרדיט לאסף ולמאמן שלו יחיעם שרעבי. אנחנו מודים לועד הפראלימפי על שיתוף פעולה מקצועי ונהדר".