גמל
גמל צילום: איסטוק

בעלי גמלים שהגיעו לתחרות היופי השנתית לגמלים שהתקיימה בערב הסעודית, כבר חלמו על הפרס הגבוה אותו יקבלו במידה והגמל שלהם יזכה בתואר "הגמל היפה ביותר".

אלא שמארגני התחרות, שבחנו את הגמלים לפני ההרשמה לתחרות, הבחינו כי עשרות גמלים עברו "שיפור מלאכותי" שכלל בעיקר הזרקת בוטוקס וטיפולים קוסמטיים אחרים, והחליטו לפסול 43 גמלים שלא הופיעו במראה הטבעי שלהם.

"פסטיבל הגמלים של המלך עבדולעזיז" המתקיים בתחילת חודש דצמבר בשש השנים האחרונות לא הרחק מהבירה ריאד ונמשך חודש שלם, מושך אליו מאות בעלי גמלים מכל רחבי הממלכה מאחר והוא מציע פרסי עתק בשווי 66 מיליון דולר.

אלא שעל מנת לזכות בפרס הנחשק, החליטו מספר מבעלי הגמלים להעביר "טיפול קוסמטי" מלאכותי את הגמלים שלהם, שכלל לעיתים גם התעללות של ממש בבעלי החיים. בין היתר מצאו מארגני התחרות כי 147 גמלים מתוך מאות הגמלים שהיו אמורים להירשם לתחרות עברו הזרקת בוטוקס, כאשר חלק מבעלי הגמלים גם ניסו לשפר את המראה החיצוני של בעל החיים על ידי הזרקת חומרים אחרים, וכן על ידי הגדלת נפח הגוף שלהם ע"י קשירה של מספר חלקי גוף בגומיות גדולות, מה שגרם לאיברי הגמל להתנפח.

בסופה של הבדיקה החליטו מארגני הפסטיבל ותחרות היופי לגמלים לפסול 43 מתוך מאות הגמלים שנרשמו לתחרות.

סוכנות הידיעות הסעודית SPA ציטטה מספר ממארגני התחרות שאמרו כי "אנו רוצים לעצור את כל מעשי החבלה וההונאה במראה הגמלים, ונטיל עונשים קפדניים על אלו שביצעו מניפולציות. גובה הקנסות יהיה בהתאם לחומרת העבירה".

מי שהזריק בוטוקס לגמל שלו, עלול לשלם קנס של עד 100 אלף ריאל סעודי (27 אלף דולר) בעוד עבירות אחרות יגררו קנס של עד 30 אלף ריאל (8000 דולר).