אריאלה אביטן ועדי כהן, מייסדות מותג האופנה "שדה בר" שחוגג 11 שנים, התארחו באולפן ערוץ 7 לשיחה על המותג ועל טרנדים אופנתיים.

מסתבר שהולדתו של "שדה בר" מתחילה בכלל באולפנה בכפר פינס בה למדו שתיהן. "למדנו יחד ותמיד רצינו לקחת בגדים זולים, לשדרג אותם ולמכור ואפילו עשינו את זה. כל התיכון תפרנו לעצמנו בגדים. היום אנחנו עם ניסיון, אבל בהתחלה היינו תופרות לעצמנו כל הזמן, דברים שרצינו ולא היו. כשסיימנו כיתה י"ב כל אחת הלכה לדרכה, אבל אחר כך נפגשנו יחד והתחלנו לתפור בעצמנו את הבגדים".

"התכוננו למכירה והצענו בה מעט מאוד בגדים כי לא היינו בטוחות שיגיעו אליה. פרסמנו דרך הפייסבוק כשהיה ממש בתחילתו ולהפתעתנו באו המון נשים", מספרות השתיים.

לדבריהן, "עשינו מכירה נוספת, הגדלנו כמויות והגיעו שוב המון בנות ואז הבנו את הצורך באופנה צנועה לנשים".

בתחילת הדרך, אחרי שכבר לא יכלו לתפור בעצמן, העבירו את העבודה למפעלי תפירה ברשות הפלסטינית, אבל גם שם התברר היכולות היו מוגבלות. "הגענו למצב שלא היו מספיק מהבדים שרצינו ולוחות הזמנים נהיו צפופים והחלטנו שננסה לתפור בסין. עלינו על מטוס, בלי לדעת לאן בדיוק ושם התחלנו לעבוד".

כיום, כשהמותג שלהן מוכר בכל בית הן ממשיכות לשמור את היד על הדופק. "העולם של האופנה הצנועה הוא העולם שלנו. זה התחיל מזה שחיפשנו בגדים ולא מצאנו יותר מדי. רצינו שיהיה יותר היצע ועיצבנו דברים כמו שאנחנו רצינו. אנחנו עוקבות הרבה אחרי הטרנדים באינסטגרם, טסות הרבה לראות אופנה בחו"ל וכל הזמן מתעדכנות בקווים האופנתיים. חשוב לנו מאוד שהלקוחה תרגיש 'דוסית, אבל בשיק'. שהיא לובשת את הדברים הכי טרנדיים".