בכנס העסקים 'IAC פלורידה' פגשנו את איש העסקים הפעיל רבות למען ההסברה הישראלית ג'ו זבולוני לשחה על יחסי ישראל ארה"ב בעידן הנוכחי ובעידן טראמפ לאור הדברים המתפרסמים סביב ספרו של ברק רביד.

בהתייחס לדברי טראמפ כלפי נתניהו מזכיר זבולוני כי הנתון שפורסם ולפיו נתניהו היה המנהיג הראשון שבירך את ביידן על היבחרו, הוא נתון שקרי, שהרי כזכור פורסמו באותם ימים לא מעט מתקפות על נתניהו שהתעכב בברכתו לביידן.

זבולוני מזכיר כי אקט הברכה לנשיא הנבחר הוא אקט מקובל התואם את כללי ההתנהלות בין מנהיגים, ועם זאת הוא סבור שהעיתוי לא היה נכון וראוי היה להמתין עוד פרק זמן לפני הברכה לנשיא הנבחר, ובהקשר זה הוא מזכיר את הספקות שעדיין קיימים בציבור האמריקאי אודות דרכי בחירתו של ביידן לתפקיד.

"אני יכול להבין שטראמפ היה כעוס ומאוכזב, אבל אני חושב שזה עבר לו ומהר", אומר זבולוני הקובע כי לישראל לא היו תקופות טובות יותר ביחסים עם ארה"ב מתקופת נתניהו-טראמפ ואת העובדה הזו לא ניתן יהיה לקחת מאף אחד מהם.

על הציטוטים לכאורה בהם קובע טראמפ שנתניהו מרח אותו ולא באמת רצה לעשות שלום, אומר זבולוני כי הוא לא מאמין לטענות ולסיפור. עוד הוא מציין כי בתרגום שהוצמד לדברי טראמפ נכתב כי הוא אמר את המילה 'בגידה' בעוד הקשבה חוזרת לדברים מגלה שהוא אמר 'כישלון' ולא נקט במילה החמורה בה בחרה התקשורת לתרגם את דבריו.

על קשרי ישראל ארה"ב בעידן ביידן הוא קובע כי לא יהיה לישראל גיבוי כמו בעידן טראמפ, ולטעמו "אפילו אובמה טוב יותר לישראל מאשר מה שיש עכשיו. השמאל השתלט על הממשל וגורם להחלטות הזויות, לא רק בעניינה של ישראל. הם רוצים לפתוח שגרירות קונסוליה פלשתינית בירושלים ועוד דברים שהולכים לבוא על ישראל". לטעמו מול מהלכים אלה לא נראה את ממשלת ישראל מתייצבת ומציגה עמדה נוגדת שכן השותפים בה, מנסור עבאס, מרצ ואחרים, אינם יכולים להתנגד למהלכים שכאלה, בשל לחץ בוחריהם. "זו אך ורק אחיזת עיניים".