הרב שאול אלתר
הרב שאול אלתר צילום: דבר אמת

הקרע הפנים-גוראי נגרר לבית המשפט: בן האדמו"ר מגור הגיע היום (ראשון) לבית המשפט השלום בתל אביב לאחר שנתבע יחד עם רבנים נוספים.

מדובר בדיון בקובלנה פלילית שהגיש איש קהילת ה'פורשים' מחסידות גור, בראשותו של ראש הישיבה הרב שאול אלתר נגד רבנים בחסידות גור, ביניהם בן האדמו"ר הרב שלמה צבי אלתר, ראש הכוללים של חסידות גור.

בקובלנה נטען כי הנאשמים נטלו חלק במסע ההכפשות נגד קהילת הרב שאול אלתר.

לאחר שהוקרא האישום שהוגש נגדם הבהיר פרקליטם כי הנאשמים כופרים בטענות שהוצגו.

"הגשנו את התגובה החריפה שלנו לקובלנה המופרכת הזאת", אמר פרקליטם של חלק מהנאשמים עו"ד ז'ק חן. "צר לי שנגררו אנשים טובים ויקרים יראי שמיים לבית המשפט".

מנגד טען עו"ד שלמה אלבוים המייצג את התובע עקיבא גרינצייג כי "הדיון היה כמו שהיה צפוי. בחלק הראשון בית המשפט הכחיש את הנכתב ב'המודיע' שקיים לכאורה ניסיון להתערב בחינוך. יש רק דבר אחד שהוא, להפסיק את האלימות והטרור".

הערב תיערך הפגנה סוערת בבני ברק בהשתתפות חסידי גור בארץ. המחאה צפויה להתחיל ב-19:00. "משטרת ישראל נערכת לאבטחה לשמירת הסדר הציבורי בעצרת תפילה שתתקיים הערב בבני ברק", נמסר בהודעת המשטרה, "המשטרה צפויה לבצע שינויים בהסדרי התנועה בשל במחאה"

בין היתר, רחוב חזון איש מצומת רבי עקיבא ועד צומת נחמיה יחסם לתנועת כלי רכב החל מהשעה 18:00 ועד לשעה 21:00. להלן נקודות הכינוס של רכבי ההגעה: חזון איש פינת רבי עקיבא, חזון איש בית עלמין, חזון איש עזרא, חזון איש מגדל המים, נחמיה לכל אורכו, עזרא לכל אורכו. ברחובות הסמוכים יהיו חסימות קשיחות להכוונת התנועה.

"ציבור הנהגים מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ולהישמע להוראות השוטרים במקום", נמסר מהמשטרה.