שירלי פינטו
שירלי פינטו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן פנתה במכתב רשמי למרכז האופוזיציה ח"כ יריב לוין בבקשה שיאשר קיזוז לח"כ שירלי פינטו שילדה בת בשבוע שעבר.

"כידוע לך, חה''כ שירלי פינטו, חברת סיעת ימינה, ילדה השבוע את בתה 'כרם' בשעה טובה ומוצלחת, והיא מתאוששת בימים אלו מהלידה. בהתאם לנוהג ולהבנות הקיימות בכנסת בין האופוזיציה לקואליציה, מזה שנים במקרים מעין אלו, נערך קיזוז בין חברת הכנסת בתקופה הסמוכה ללידה לבין חבר/ת כנסת אחר שקובעת האופוזיציה", כתב סילמן ללוין.

היא הוסיפה, "אשמח להיפגש עמך השבוע, על מנת לגבש הבנות לגביי אורך התקופה בה תהיה חה''כ פינטו מקוזזת על ידכם. בכל מקרה, ועד לפגישתנו ולהבנות שכולי תקווה שיסוכמו בה, אודה לך על קיזוז חה''כ פינטו לאורך כל ימי עבודת מליאת הכנסת בשבוע הקרוב על ידי אחד מחברי/ות הכנסת כפי שתקבע הנהלת האופוזיציה".

"כולי תקווה כי לאור הנסיבות והנוהג הקיים, תאות לבקשתי זו", סיכמה סילמן את מכתבה.

גורמים באופוזיציה אמרו בתגובה כי אם לא תאושר בקשתה סילמן יש לאופוזיציה את כל ההצדקות לכך.

באופוזיציה טוענים שיש תקדימי עבר ומזכירים ארבע אירועים - כולם מהתקופה בה הליכוד היה בקואליציה: הראשון התרחש ב-21 לנובמבר 2018 אז היתה ח"כ שרן השכל הייתה מאושפזת, האופוזיציה סירבה לקזז אותה והיא הגיעה מחוברת לאינפוזיה כדי להצביע.

כך גם בינואר 2018 יהודה גליק ישב שבעה על אשתו. האופוזיציה סירבה לתת לו קיזוז. באותו חודש נתניהו היה אמור לבקר בקפריסין. האופוזיציה סירבה לקזז אותו, ולכן הביקור שלו נדחה.

ביולי 2018, מזכירים באופוזיציה, ציפי חוטובלי הייתה שבועיים אחרי לידה, היא התייצבה במליאה כדי להצביע על חוק הגיוס כי סירבו לקזז אותה.