"הוויכוח הוא על דמותה הרוחנית של המדינה" חותם

ארגון חותם מפרסם היום (ראשון) דברים שאומרים הרב יעקב אריאל והרב שמואל אליהו בעניין מתווה הגיור של השר לשרותי דת, מתן כהנא. הרבנים תוקפים בחריפות את המתווה ואת ההשלכות החמורות שלו על הזהות היהודית של המדינה.

בסרטון אומר הרב יעקב אריאל, נשיא ארגון חותם כי צריך שתהיה כתובת אחת שתכריע מי נחשב ליהודי. לדברי הרב אריאל, "לא כל אחד יכול לגייר לפי שיקול דעתו, ויש כתובת אחת להחליט מי הוא יהודי. וויכוחים יכולים להיות, לימודים יכולים להיות בכל מיני מסגרות פרטיות, אך צריך שתהיה כתובת אחת. צריך כתובת אחת שתגיד מה מותר ומה אסור, אומר הרב.

"הוויכוח הוא בעצם על דמותה הרוחנית של המדינה" ממשיך ואומר הרב אריאל, "האם אנחנו מדינה יהודית או לא. מי שאומר שאנחנו מדינה יהודית אומר שיש כתובת אחת לקבוע מיהו יהודי ומה זה כשר, וכך גם לגבי נישואין ושבת. מי שמפרק את המסגרת הזאת ואומר שאין כתובת אחת גורם לכך שנהפוך להיות אספסוף ושתהיה אנרכיה. זאת לא מדינה יהודית" מדגיש הרב אריאל בחריפות.

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו תוקף גם הוא בחריפות את המתווה המתגבש "יש כאלה שחולמים שנים לבטל את המדינה היהודית ורוצים לפורר את הזהות שלנו. מדינת כל אזרחיה ולא מדינה יהודית. הם חברו למיעוט הערבי ואולי יש אנשים שהם ימניים ביסודם, אבל הם תאבי שלטון. הם מנסים לשנות את הזהות של המדינה שלנו, להכניס לכאן גיור לא אמיתי וליצור גויים במסווה של יהודים" אומר הרב אליהו.

בהמשך דבריו מקשר הרב אליהו את דבריו גם לחג החנוכה שנחגג על ידי עם ישראל בשבוע שעבר. לדברי הרב אליהו, "גם בזמן מתתיהו ובניו ניסו להפוך אותנו ליוונים. אנשים מתוכינו עם רצון טוב, אנשים טובים שלא מבינים מה הם עושים. נלחמנו ונצחנו וגם היום צריך להילחם ולנצח".

הדברים מגיעים בהמשך למודעות שפרסם ארגון חותם בעלונים ובעיתוני המגזר בסוף השבוע האחרון, נגד מתווה הגיור שמקדם שר הדתות מתן כהנא.

נזכיר כי הבוקר התבטא הרב יעקב מידן נגד המודעות שפרסמו בארגון חותם בסוף השבוע האחרון. במודעה של הארגון נראים השר כהנא, השר אביגדור ליברמן וח"כ גלעד קריב בדוכן לגיור אקספרס בו ניתן להדפיס תעודות גיור באופן מידי, ציור שעלול על פי הארגון להפוך למציאות במידה והרפורמה תעבור. בגוף המודעה הסבירו בחותם כי במידה והרפורמה בגיור תעבור נצטרך לנהל ספרי יוחסין על מנת שנוכל בעתיד לדעת מי אכן נחשב ליהודי על פי ההלכה ומי לא.

במאמר שפרסם הרב מידן בתגובה למודעות כותב הרב כי ישנם מספר אי דיוקים שבמידה והם יתוקנו היא תהיה מדוייקת ואמינה יותר. בין הטענות שהעלה הרב הייתה הטענה שאין לשים באותה תמונה את גלעד קריב ואביגדור ליברמן לצד מתן כהנא שגדל בבית של שומרי תורה ומצוות.

בחותם טוענים שהשר כהנא מקדם בפועל את האג'נדה של השמאל הפרוגרסיבי כאידיוט שימושי כך שאין כל כך משמעות לרקע בו צמח מתן כהנא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו