ראאד סלאח
ראאד סלאח Photo by Avi Dishi/Flash90

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח ראאד סלאח, שוחרר הבוקר (שני) ממאסר לאחר שסיים לשאת עונש של 16 חודשי מאסר בכלא רימון בגין הסתה לטרור ובעבירות נוספות. על סלאח נגזרה גם שנת מאסר על תנאי מיום שחרורו.

ועדת המעקב העליונה, הוועדה העממית של אום אל-פחם ומשפחתו של שייח' ראאד סלאח הכריזו בהודעה משותפת על ההכנות לקבלת פניו, "ההתכנסות תתקיים בשמונה בבוקר בכניסה לעיר כדי לקבל את כבוד השייח' סלאח".

לפי הדיווח בכאן חדשות, בחודש יולי דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את ערעורו של סלאח, שהגיב בדרשה שנשא בערבית: "מדובר בהחלטה פוליטית, המטרה שלנו היא שחרור אל אקצא מהכיבוש הישראלי. נמשיך להאמין בערכי האסלאם למטרה זאת".

סלאח הורשע בעבירות התבטאויות הקשורות בפיגוע בהר הבית שבו נהרגו שני שוטרים מירי שלושה תושבי אום אל פחם. סלאח הכחיש כי אירוע זה היה פיגוע טרור. השופטים קבעו כי סלאח הסית לפגיעה בכוחות הביטחון וכי קריאתו לאחר הפיגוע "ברוח ודם נפדה את אל-אקצא" - היא קריאה לאלימות ואינה חלק מחופש הביטוי.

"אין מדובר במקרה זה בכל הגבלה של חופש ביטוי אלא במניעת ואיסור הסתה ותמיכה בארגון טרור", כתבו השופטים רון שפירא, בטינה טאובר ותמר נאות פרי. "זכותו של הנאשם, כמו כל אחד אחר, לבקר את הממשלה והעומד בראשה. ואולם אין לו כאדם, ובמיוחד כמנהיג בקהילתו, את הזכות להסית ולתמוך בפעולות טרור המנוגדות לחוק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו