סמל ליגת האלופות
סמל ליגת האלופותצילום: רויטרס

פארסה גדולה בעולם הכדורגל האירופי. סערה גדולה התחוללה היום (שני) בעולם הכדורגל האירופי, זאת בעקבות הגרלת שלב שמינית גמר ליגת האלופות שהתקיימה היום במשרדי אופ"א בניון שבשוויץ.

לאחר ביקורות רבות מצידן של קבוצות ואוהדים בכל רחבי העולם שטענו לאוזלת יד בהגרלת שלב שמינית גמר ליגת האלופות מוקדם יותר היום, קיימה אופ"א, לראשונה אי פעם בהיסטוריה, הגרלה מחודשת לשלב זה במפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, הגרלה שהפכה כמעט את כל המשחקים שהוגרלו קודם לכן.

מה שגרר לסערה ולקיומה של ההגרלה מחדש, הייתה הגרלתה של אתלטיקו מדריד כאשר הפתק של מנצ'סטר יונייטד לא היה חלק מהאפשרויות להגרלה איתה, וובכך למעשה נמנע באופן מכוון מפגש בין אתלטיקו לקבוצתו של כריסטיאנו רונאלדו.

מי שעלתה בהגרלה כיריבה של אתלטיקו היא באיירן מינכן הגרמנית, ובהמשך נקבע כי מנצ'סטר האנגלית תשחק מול פאריס סן ז'רמן הצרפתית, קבוצתו של ליאו מסי, דבר שקבע כי מסי ורונאלדו יפגשו בשמינית הגמר ואחד מהם יסיים עם קבוצתו את המסע לעבר התואר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי כבר בשלב מוקדם של המפעל היוקרתי.

כזכור, בשמינית הגמר קבוצות לא יכולות לפגוש יריבות שהן מאותה מדינה, או שהן שיחקו ביחד בשלב הבתים. למנצ'סטר יונייטד לא הייתה שוב מגבלה שמונעת ממנה לפגוש את אתלטיקו, אך משום מה מנהל ההגרלה החליט שיונייטד לא יכולה להיכלל והחליט שלא להכניס את הכדור שלה לקערה.

זו לא הטעות היחידה שנעשתה בהגרלה עם מנצ'סטר האנגלית כאשר זו הוגרלה בתחילה לשחק מול ויאריאל הספרדית, אך אלה כבר שיחקו יחד בשלב הבתים ועל פי התקנון לא יכולות היו לשחק בשלב שמינית הגמר זו מול זו בשנית העונה.

רבים הצביעו על ההגרלה כמעשה מכוון מצידה של אופ"א, דבר שעורר סערה גדולה בכדורגל האירופאי, וקראו לקיים הגרלה חדשה. וכך אכן נעשה.

בהגרלה החדשה נקבע כי דווקא אלו שנמנעו זו מזו על ידי אופ"א, אתלטיקו ומנצ'סטר יונייטד, הן הן ייפגשו בשלב שמינית גמר ליגת האלופות, בעוד מסי וקבוצתו החדשה פריס סן ז'רמן הצרפתית יפגשו את ריאל מדריד למשחק אדיר.

יש לציין כי גם הגרלה זו זכתה לביקורות רבות, אך הפעם אלו נסבו סביב העובדה שכוכב פאריס, קיליאן אמפבה עשוי לחתום בקרוב לעונה הבאה אצל היריבה אותה יפגוש בשלב שמינית הגמר, ריאל מדריד ומשמעות הדבר כי עקרון הספורטיביות עלול להיפגע.

משחק מסקרן נוסף שנקבע בהגרלה החדשה, קבע כי אינטר וליברפול האנגלית ייפגשו גם הן בשלב שמינית הגמר, ואילו אלופת אירופה, צ'לסי האנגלית היא היחידה שקיבלה את אותה היריבה בשתי ההגרלות ולמעשה זכתה בהגרלה הקלה ביותר כשתשחק מול ליל הצרפתית המפתיעה.

תמונת ההגרלה המלאה:

רד בול זלצבורג - באיירן מינכן

ספורטינג ליסבון - מנצ'סטר סיטי

בנפיקה - אייאקס

צ'לסי - ליל

אתלטיקו מדריד - מנצ'סטר יונייטד

ויאריאל - יובנטוס

אינטר - ליברפול

פריז סן ז'רמן - ריאל מדריד