רחפן אוטונומי המסוגל לבצע משימות 24/7 ללא מגע יד אדם
רחפן אוטונומי המסוגל לבצע משימות 24/7 ללא מגע יד אדם צילום: יח״צ

ShotSpotter האמריקאית תציע יחד עם איירובוטיקס פתרון משולב, לאיתור, זיהוי והפללה של יורים בלתי חוקיים בשטח בנוי.

באמצעות המערכת, אדם המבצע ירי בשטח אורבני, יאותר על ידי מערכת לזיהוי קולות ירי בין היתר באמצעות חיישנים, רשת סלולרית ורדיו ושירותים נלווים. רחפנים אוטומטיים שיהיו בטיסות סיור יגיעו תוך קצר למיקום הירי באופן אוטומטי כדי לספק תמונה ושידור וידאו חי, המפליל אדם חשוד.

בעיית הנשק הבלתי חוקי בישראל ובפרט הירי הבלתי חוקי נמצאים בלב הדיון הציבורי בישראל. בין השנים 2017 ל-2020 נפתחו כ-5,200 תיקי עבירות ירי, הוגשו רק 575 כתבי אישום. עילת סגירת התיקים הנפוצה ביותר בעבירות אלו הייתה עילת "עבריין לא נודע" שנרשמה בכשני שלישים מתיקי עבירות הירי שנסגרו.

החברה סבורה כי המערכת המשולבת עשויה לספק מעטפת טכנולוגית טובה יותר לטיפול בירי בלתי חוקי בישראל, בעיקר באזורים אורבניים בהם התופעה שכיחה.

כבר היום יש לאיירובוטיקס ניסיון עשיר של עשרות אלפי שעות טיסה של רחפנים הכוללים בין השאר העברת תמונות ושידור וידאו לחדרי בקרה.

חברת איירובוטיקס פיתחה מערכת רחפן אוטונומי המסוגל לבצע משימות 24/7 ללא מגע יד אדם. מערכת הרחפן של איירובוטיקס נמצאת גם בשלבים מתקדמים של רישוי ברשות התעופה האזרחית האמריקאית והיא אחת המערכות היחידות בעולם הנמצאת על סף אישור קבוע לטיסה מעל בני אדם בשטחים עירוניים צפופים. אחת מהיכולות של הרחפן היא לספק תמונה ושידור וידאו חי מלב האירוע.

בניגוד לרחפנים אחרים הקיימים היום בשוק, הרחפן שפיתחה איירובוטיקס, מציג עליונות משמעותית, משום שהוא יכול להמריא ולחזור לתחנת עגינה ייעודית, להחליף סוללה וחיישנים ולטוס שוב, גם בתנאי סביבה קשים וכל זאת ללא מעורבות אדם בתהליך, ולכן ניתן להתממשקות עם מערכת שוט-ספוטר.

חברת שוט-ספוטר האמריקאית פיתחה מערכת זיהוי אוטומטית, המבוססת על חיישנים קרקעיים, המספקת פרטים לגבי המיקום המדויק ומאפשרת לגורמי אכיפת החוק להגיב בצורה יעילה, לחקור ולהרתיע עבריינים המבצעים ירי בלתי חוקי. המערכות של החברה מותקנות ביותר מ-120 ערים בארה"ב ועד היום סייעו באיתור של יותר מ- 120 מיליון תקריות ירי ברחבי ארה"ב.

מערכותיה של שוט-שסטופר מותקנות ביותר מ-120 ערים בארה"ב ועד היום סייעו באיתור של יותר מ-120 מיליון תקריות ירי ברחבי ארה"ב. השילוב של שתי המערכות - מערכת לזיהוי מקורות ירי במרחב אורבני, ומערכת רחפן אוטומטית, המאפשרת "רחפן באוויר" באופן רציף באמצעות אוטומציה, תאפשר תגובה מיידית לצורך זיהוי והפללה של יורים בערים בישראל.

מהלך זה מהווה צעד נוסף באסטרטגיית החברה להרחיב את היקף פעילותה במתן פתרונות למענה למצבי חירום וביטחון וטיסה בשטח בנוי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו