ניידת משטרה
ניידת משטרה צילום: דוברות

תנ"צ נחשון נגלר, מפקד מרחב נגב במשטרת ישראל, אומר כי אמנם "באר שבע עדיין לא שווייץ, אבל המצב אינו קטסטרופה. הנגב מקום בטוח".

"המשטרה בדרום עברה מהגנה להתקפה על מנת לטפל באלימות ולייצר סביבה בטוחה. יש לנו את הכלים לעשות זאת", אמר תנ"צ נגלר בראיון ל 'ynet'.

לדבריו, "באר שבע היא עדיין לא שווייץ. יש פשיעה, יש תופעות אלימות שאנחנו מתמודדים איתן גם במגזר הבדואי וגם בתוך העיר ב"ש וגם על הצירים - אבל שום דבר הוא לא קטסטרופה, רחוק מזה".

נגלר הוסיף כי "יש לנו עוד אתגרים, יש עוד עם מה להתמודד, אני לא אומר שהכל טוב אבל אנחנו בדרך הנכונה, כשאמרתי שעלינו מהגנה להתקפה, התכוונתי לכך שאנחנו רודפים אחרי העבריינים ואחרי הפושעים ואנחנו מגיעים אליהם לבתים על מנת שהם ירגישו חוסר ביטחון ולא התושבים ועל מנת שהעבריינים והגורמים הפליליים יתעסקו עם המשטרה ולא עם התושבים הנורמטיביים ועל ידי כך אנחנו מעבירים את היוזמה לידיים של המשטרה ויוצרים מצב שבו הגורם העברייני והפושעים הם אלה שמרגישים נרדפים".

"אין מקום שאליו שוטרים חוששים להיכנס. אנחנו נכנסים לכל הפזורות, לכל היישובים הבדואים ומגיעים לאותם גורמים עברייניים ולאותן כנופיות על מנת להביא אותם לדין", סיכם.