כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: שירות בתי הסוהר

פרקליט המדינה, עמית איסמן, הורה היום (שלישי) לחדש את חקירת פרשת הסוהרות בכלא גלבוע בהמשך לעדויות אשר נשמעו בפני ועדת הבדיקה הממשלתית לאירוע בריחת המחבלים מהכלא.

נזכיר כי הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה, אבל בעקבות עדותו של מפקד כלא גלבוע פרדי בן-שטרית בפני ועדת החקירה לעניין בריחת האסירים מכלא גלבוע פנה השר לביטחון הפנים ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בהמלצה לערוך בדיקה מחודשת.

גם בשירות בתי הסוהר ביקשו מפרקליט המדינה והמשטרה בבקשה לברר את דבריו של מפקד כלא גלבוע בוועדה.

השר בר לב אמר, "לאחר שוועדת הבדיקה הממשלתית בנושא בריחת האסירים מבית סוהר גלבוע הודיעה כי האירוע שעלה מעדותו של מפקד בית הסוהר אינו עניין שייבדק על-ידי הוועדה, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בהמלצה לערוך בחינה נוספת של הממצאים שעלו בתיק החקירה שבוצעה על-ידי היחידה לחקירות סוהרים וכן של החלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגד הסוהרים המעורבים בפרשה".

השר הוסיף: "הדברים המתוארים בעדותו של גונדר משנה פרדי בן-שטרית, שבוצעו לכאורה בסוהרות בשירות חובה, מעלות קבס ומזעזעות". בשיחה שקיים עם מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב שבתאי, עודכן בר לב כי במשטרה בוחנים את העדות.

מוקדם יותר הודיעה הוועדה לחקירת בריחת האסירים הביטחוניים כי אין בכוונתה לבדוק את החשדות לסרסור בסוהרות, שנחשפו אתמול במהלך עדות שהושמעה בה. הוועדה הבהירה כי הסיפור "אינו עניין לבדיקתנו", וציינה כי אנשיה "סומכים על הגורמים המוסמכים שייתנו דעתם לסוגיה זו שעלתה אתמול.

מפקד כלא גלבוע, גונדר-משנה פרדי בן שטרית, מסר אתמול עדות בוועדת הבדיקה בנושא בריחת האסירים והטיל פצצה כשאמר: "סרסרו בחיילות חובה של הארגון ששירתו בכלא על מנת לספק צרכים כאלה ואחרים, לא לצרכים מקצועיים ולא לצרכים מבצעיים. אירוע הסרסרות היה אירוע מכונן".

בן שטרית התייחס לפרשיית שלוש הסוהרות ששירתו בכלא גלבוע ונפלו קורבן להטרדות מיניות ומעשים מגונים מצד מנהיג המחבלים באגף הביטחוני בכלא גלבוע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו