שדולת ארץ ישראל
שדולת ארץ ישראל צילום: שלו שלום/TPS

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מגנה את ביטויי "ההסתה" ו"הגזענות" שהשמיעו אישים ישראלים בתמיכה בהתנחלויות ובדרישה להאיץ את הריסת בתים של פלסטינים בשטחי סי באיו"ש, אשר לדבריו "מהווים את רוב שטח הגדה המערבית הכבושה ואת העומק האסטרטגי של מדינת פלסטין".

הודעת הגינוי של משרד החוץ הפלסטיני (שלישי) בעניין זה פורסמה בהתייחס להצהרות שרת הפנים איילת שקד בנוגע למחויבות ממשלת ישראל להתנחלויות ולהגנה על שטחי סי ולדבריה המעניקים (כך לטענת הפלסטינים) גיבוי ל"טרור" של המתנחלים.

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, עמדות אלה משקפות את פניה האמיתיים של "מדינת הכיבוש" ו"מדיניותה הקולוניאלית ההתפשטותית העוינת את השלום" והן מלמדות על התיאום בין ארגוני המתנחלים ו"מליציות הטרור שלהם" לבין ממשלת ישראל.

משרד החוץ הפלסטיני האשים את ישראל בהפרה של החוק הבינלאומי האוסר על יישוב אזרחים בשטח כבוש בהדגישו, כי "נוכחות מתנחלים באדמת מדינת פלסטין אינה חוקית ולכן כל בנייה שנעשתה לשימושם אף היא בלתי חוקית"

אשר על כך, טען משרד החוץ, יש להעמיד לדין את האחראים על המדיניות הישראלית, ובכללם כל פקיד המפר את החוק הבינלאומי המסייע להתנחלויות בכל דרך והמונע בנייה פלסטינית בשטחי הגדה המערבית ומזרח ירושלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו