כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: Flash90

נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי הורתה הערב (רביעי) על פתיחה מיידית של הליך הדחה מנהלי של רב כלאי ראני באשה, קצין המודיעין בכלא גלבוע בתקופת אירוע הפגיעה בסוהרות לפני כ- 4 שנים.

החלטת הנציבה גובשה נוכח ההחלטה לפתוח את תיק החקירה, ובין היתר לאור עדויות הסוהרות בתכנית 'עובדה' ובפרסומיו של העיתונאי לירן לוי וכלי תקשורת נוספים.

משב"ס נמסר: "נציבת בתי הסוהר עדכנה בהחלטתה את השר לביטחון הפנים עמר בר לב ומברכת על החלטת פרקליט המדינה לפתוח מחדש את תיק החקירה".

פרקליטו של קצין המודיעין בכלא גלבוע, עורך הדין אייל בסרגליק, הגיב: "באשר להחלטה להדיח את מרשי - מדובר בלא פחות משערורייה. עוד טרם שוחחו עם הקצין ולא אמרו לו דבר וכבר החליטו להדיחו מבלי שהוצגה בפניו כל ראיה או טענה. הדרך להתנהל דרך התקשורת במקום לפנות ישירות לקצין לא תקינה, לא ראויה, ואנו נפעל בדרכים משפטיות לנקות את שמו".

מוקדם יותר היום הורתה פרקליטת מחוז צפון על חידוש החקירה בתיק הסרסור בסוהרות, בעקבות העדויות אשר נשמעו בפני ועדת הבדיקה הממשלתית לאירוע בריחת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, אמר כי ‏״מיד עם פרסום העדות החדשה בפרשיית הסוהרות בבית הסוהר גלבוע פניתי ליועמ״ש בהמלצה לפתוח את החקירה מחדש. בעקבות החלטתו נגבו עדויות חדשות ועתה הורה פרקליט המדינה לפתוח את החקירה מחדש ואני מברך על כך. ‏לפעמים צריך לקחת נשימה עמוקה לספור עד עשר ופשוט לעשות את הדבר הנכון״.

במסגרת פרשת הסרסור בסוהרות, עלה חשד כי סוהרות בשב"ס הוטרדו והותקפו מינית על-ידי מחבלים בכלא גלבוע, אחרי שנכפה עליהן שיבוץ באגף לבקשת המחבלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו