דוד אלחייני
דוד אלחייני ערוץ 7

מנכ״ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד קורא הערב (רביעי) ליו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני להניח את המפתחות ולהתפטר מתפקידו.

ולד אמר כי ״השתיקה של מי שמכנה עצמו יו"ר מועצת יש"ע אל מול המתקפה המרושעת של גורמים בממשלה נגד ההתיישבות, מוכיחה שוב כמה הוא מנותק ולא מייצג אף אחד ביש"ע".

"‏מוטב שדוד אלחיאני יתפטר מתפקידו ויצטרף לרשימתו המרוסקת של גדעון סער ולא ישתמש בשם מאות אלפי תושבי יש"ע לשווא״, הוסיף ולד.

כזכור, אלחיאני תמך בהקמת הממשלה ויצא נגד מנהיגותו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. ביממה האחרונה אלחיאני לא התבטא נגד האמירה המקוממת של השר עמר בר לב על "אלימות המתנחלים".

ראש הממשלה נפתלי בנט ענה בצהריים לדברי השר בר לב וכתב בטוויטר: "המתיישבים ביהודה ושומרון סובלים מאלימות ומטרור, יום יום, עשרות שנים. הם חומת המגן של כולנו ועלינו לחזק אותם ולתמוך בהם, במילים ובמעשים".

בנט הוסיף, "תופעות שוליות יש בכל ציבור, צריך לטפל בהן בכל האמצעים, אבל אסור לנו להכליל ציבור שלם".

השר לביטחון הפנים בר לב לא התרגש עד כה מהביקורת החריפה נגדו. הבוקר צייץ השר: "אני מבין שבאמת קשה לחלקכם ששמים לכם מראה מול הפנים על כך שאלימות מתנחלים קיצוניים חוצה את כל העולם וממשלות זרות מתעניינות בנושא. אני ממליץ למי שקשה לו, שישתה כוס מים. אמשיך להילחם בטרור הפלסטיני כאילו אין אלימות מתנחלים קיצוניים - ובאלימות מתנחלים קיצוניים כאילו אין טרור פלסטיני".