השקת הקורס הייחודי הערב
השקת הקורס הייחודי הערבצילום: התאחדות הכדורגל

יוזמה חדשה ומיוחדת במינה שנולדה בשיתוף פעולה ייחודי בין לשכת עורכי הדין לאיגוד השופטים בכדורגל, יצרה קורס ראשון מסוגו שמטרתו להכשיר עורכי ועורכות דין לתפקידי שיפוט בכדורגל.

השקת היוזמה החדשה התקיימה היום (שלישי) באצטדיון בלומפילד שבתל אביב בנוכחות ראשי ובעלי תפקידים ההתאחדות לכדורגל, איגוד השופטים ולשכת עורכי הדין.

האירוע שהתקיים לזכרו של עו"ד איתן סולומון, איש משפט ושופט כדורגל, נפתח בדברים שנשא עו"ד אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, שאמר: "כדורגל זה ספורט קבוצתי וגם אצלנו במקצוע זאת עבודת צוות. אמנם ליחיד יש חשיבות מאוד גדולה, הוא זה שמבקיע את הגול, אבל בסוף זה משחק קבוצתי".

עו"ד חימי הוסיף כי יש דימיון בין עריכת דין לשיפוט כדורגל, כשאמר: "אנחנו שומעים ביקורת על שופטי כדורגל, אך אל דאגה גם אצלנו יש ביקורת על שופטים ושתי המערכות עושות מלאכתן נאמנה".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון שנכח במעמד ההשקה, אמר כי "שיתוף הפעולה פורץ הדרך הזה נועד לחזק את עולם הכדורגל באנשים ונשים שצדק וערכים חברתיים הם בנשמתם. הכדורגל, ובעיקר השיפוט, מציע כלים נהדרים לחיים ואני בטוח שהשילוב הזה יתרום לחברה כולה".

עו"ד יריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים שהיה אחד מהיוזמים אמר כי מה שהניע את פתיחת הקורס הייחודי היה הצורך לשיפוט איכותי. "אנחנו זקוקים לשיפוט איכותי, ערכי ותורם לחברה טובה יותר. ההתגייסות של לשכת עורכי הדין, הרצון של רבים ורבות מעורכי ועורכות הדין לעלות על כר הדשא ולקחת על עצמם אתגר לא פשוט מלמדת על אכפתיות גדולה. אני בטוח שאיגוד השופטים ייהנה מתוספת מבורכת".

יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש ברכה על המהלך כשאמרה: "התגייסות לשכת עורכי הדין היא מחויבת המציאות בעידן שבו הנוער איבד את דרכו בעקבות נזקי הקורונה, הבדידות והסרת הגבולות. עורכי הדין הם בבחינת מבוגר אחראי שיתעל יחד אתנו את היצרים שהתפרצו לטובת פעילות סובלנית ומכבדת ואני מייחלת שאותם עורכי ועורכות הדין יתמידו במשימה החשובה שלנו ושלהם".

כחלק מאירוע ההשקה התקיים גם רב שיח בנושא "דרכי התמודדות במניעת אלימות בכדורגל - היבטים משפטיים וחברתיים" בהנחיית פרופסור יאיר גלילי ובהשתתפות הבעלים של הפועל באר שבע אלונה ברקת, עו״ד מורן מאירי, עו"ד הדס פורר, עו"ד ואיש התקשורת ארי שמאי, עו"ד טל לביא, שופט הכדורגל הבינלאומי אוראל גרינפלד ומאמן הנבחרת הצעירה אלון חזן.

את הכנס ואת הקורס יזמו עו"ד חגי הראל, חבר המועצה הארצית בלשכת עורכי הדין ועו"ד יריב טפר מנכ"ל איגוד השופטים ולמחזור הראשון נרשמו כ-70 עורכי ועורכות דין.