במשפחות הנוצריות בדרך כלל נרשמת התרגשות מהמתנות שמסתתרות מתחת לעץ חג המולד. אצל משפחת ווילד מהעיר רוברטסון בדרום אפריקה ההתרגשות הגדולה נרשמה עוד לפני חג המולד, ובנסיבות לא ממש צפויות.

דקות ספורות אחרי שבני המשפחה סיימו לקשט את עץ חג המולד בסלון ביתם, הם הבחינו לפתע במשהו מתנועע בין ענפי העץ.

לאחר מספר שניות נוספות הם נדהמו כאשר נחש ארוך החל להתפתל אל מחוץ לעץ, לאחר שהסתתר בין הקישוטים.

תחילה חשבו בני המשפחה כי מדובר באחד הנחשים הנפוצים באזור ונחשבים כלא ארסיים, אולם לאחר בדיקה נוספת התדהמה שאחזה בהם גברה אף יותר לאחר שהתברר כי מדובר בנחש עפאים המכונה "בומסלנג" הנחשב לאחד הארסיים ביותר על פני כדור הארץ.

כמות קטנה של הארס של נחש הבומסלנג מספיקה על מנת לגרום לדימומים, פגיעה בקרישת הדם, בחילות, הקאות, שלשולים, אובדן הכרה ולבסוף אף מוות. "החתולים הציצו לתוך העץ ואשתי אמרה 'כנראה יש שם עכבר'", סיפר רוב ווילד לרשת CNN.

לאחר שהנחש הארסי החל לזחול אל מחוץ לענפי העץ, החל ווילד לבדוק מהו הנחש שהסתתר בין קישוטי עץ חג המולד, ונדהם לראות כי מדובר באחד הארסיים ביותר.

"לא ידעתי אז מה זה אבל אז חיפשתי בגוגל איזה נחשים יש באזור שלנו, וזה עלה מיד בתור בומסלנג. חשבתי לעצמי "זה המלך של כל הנחשים הרעילים'", סיפר ווילד.

בני המשפחה מיהרו להזמין לוכד נחשים, שבתוך זמן קצר הצליח ללכוד את הנחש הארסי ואישר כי אכן מדובר בנחש העפאים מסוג "בומסלנג" באורך 1.3 מטרים.

לוכד הנחשים שיחרר מאוחר יותר את הנחש חזרה לטבע, ובני המשפחה יוכלו לחזור ולחגוג את חג המולד בקרוב בתקווה כי לא יצוצו שוב הפתעות בלתי צפויות מתוך העץ.