מיצג משואה לתקומה
מיצג משואה לתקומה צילום: Y.m berger

חברי כנסת ממפלגת הליכוד סיירו אתמול (רביעי) במיצג שואה ייחודי של תלמידי הישיבה התיכונית "נתיבות יוסף" במצפה יריחו.

בין חברי הכנסת שהשתתפו בסיור: ח"כ אלי כהן, ח"כ ישראל כ"ץ, ח"כ יריב לוין, ח"כ אופיר אקוניס, ח"כ מיקי זוהר, ח"כ שלמה קרעי וח"ט קטי שטרית.

תלמידי כיתות י"ב בישיבה התיכונית הקימו מיצג מרשים בנושא השואה שכותרתו "משואה לתקומה", המהווה נקודת ציון בתכנית הלימודים על השואה המתקיימת בישיבה כאלטרנטיבה למסע לפולין.

ראש הישיבה הרב שבתי סבתו הזכיר בסיום המיצג את נבואת הנביא יחזקאל על חזון העצמות היבשות ואמר: "אנחנו היום המתים האלו שקמו לתחייה".

בישיבה מסבירים כי בשנים בהן דור השואה הולך ונעלם, הקושי בהנצחת השואה בדרך משמעותית לדורות הבאים רק גובר. "בחרנו להפעיל את המיצג בשבוע שבו אנו מציינים את יום הקדיש הכללי, כיוון שלעם היהודי זיכרון היסטורי שאינו שוכח כמעט דבר", נמסר. "הנצחה של אירועים, אסונות וגם ניצחונות, היא עודנה חלק מהחיים היהודיים".

עוד נאמר: "צורת ההנצחה שבוחר עם ישראל לאירועים שונים יכולה להשתנות מזמן לזמן ומדור לדור, אך אפשר לומר בוודאות שהזיכרון היהודי וההנצחה ינצחו בסופו של דבר. לפיכך יום הקדיש הכללי בעשרה בטבת מקבל חשיבות גדולה יותר מסתם יום תענית וזיכרון. זה יום שבו אנחנו מקדשים מחדש את הערכים, את ההיסטוריה ואת השליחות של העם היהודי".