נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר (יום חמישי) עם איתן סטיבה, הישראלי שימריא לתחנת החלל הבינלאומית בעוד כחודשיים במסגרת משימת 'רקיע'.

הנשיא וסטיבה דנו בהכנותיו במסגרת משימת 'רקיע', אותה מובילות בישראל עמותת קרן רמון וסוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. במהלך הפגישה, העניק הנשיא לסטיבה מתנה ייחודית, קובייה עשויה זכוכית עליה חרוטה התפילה לשלום מדינת ישראל בכתב ידו של מחברה, סבו של הנשיא, הרב הראשי הראשון, יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל.

הנשיא איחל הצלחה רבה לסטיבה לקראת המראתו ואמר: "עיני כל העם נשואות אלייך. אני רוצה לאחל לך מעומק הלב הצלחה במשימתך החשובה בחלל, שתשפיע על האנושות כולה לעוד 100 שנה. מי יתן ותמשיך להסב לכולנו, לעמך, למדינתך ולמשפחתך, גאווה רבה. תיסע לשלום, ותחזור לשלום. תשמור על עצמך!"

איתן סטיבה הודה לנשיא ואמר: "כישראלי שנולד, גדל והתחנך כאן, זוהי זכות גדולה עבורי לפגוש את נשיא המדינה ולשתף אותו בפרטי משימת 'רקיע'. מטרתה של המשימה היא לעורר סקרנות על אופן הקיום שלנו בכדור הארץ ולאפשר לישראלים לקחת חלק בפרויקט בינלאומי ייחודי במגוון תחומים מדעיים, טכנולוגיים, ואמנותיים עם דגש על חדשנות וחינוך. אקח את התפילה איתי וכפי שרשום בה, מקצה השמים היא תחזור לכאן, לארץ, לבית הנשיא."

בעוד כחודשיים ימריא איתן סטיבה לתחנת החלל הבינלאומית במסגרת משימת 'רקיע'. המשימה נועדה לקדם ולהרחיב את תעשיית החלל הישראלית. במהלך שהותו בתחנה הבינלאומית יבצע סטיבה עשרות ניסויים מדעיים עבור חברות ישראליות, ינגיש תכנים חינוכיים לילדי ישראל בעברית וייתן במה ליצירות אמנות ישראליות.