הביקור
הביקור ללא

כשבוע וחצי לאחר שנכנס לתפקידו, ערך היום שגריר ארה"ב בישראל, תומאס ריצ'רד ניידס ביקור בעיר בני ברק וסייר ברחובות העיר יחד עם ראש העיר אברהם רובינשטיין.

במהלך הביקור קיבל השגריר ניידס מרה"ע סקירה על העיר, על תנופת ההתחדשות העירונית ותנופת בנייה, לצד שמירה על אורח החיים החרדי. בביקור השתתפו גם חברי הכנסת מאיר פרוש ויצחק פינדרוס.

רובינשטיין הציג בפני השגריר את היקף העשיה של העיריה למען התושבים ואת ההתפתחות וההתחדשות העירונית שעוברת העיר בני ברק בימים אלו.

"העיר חיזקה שכונות ואוכלוסיות שלמות בעיר שנחשבו בעבר במעמד סוציו-אקונומי נמוך וכעת בזכות התחדשות עירונית והשקעה בתשתיות, אותם שכונות שינו את פניהם", אמר.

ראש העיר הציג בפני השגריר את תוכניות הפיתוח של שכונות המגורים חדשות בצפון העיר שיכללו כ-3000 יחידות דיור, התקדמות עבודות הרכבת הקלה בעיר ומתחם העסקים BBC שמושך אליו חברות הייטק ופיננסיים.

מטבע הדברים, פרק נכבד בשיחה בין רה"ע והשגריר, עסק במגפת הקורונה. ראש העיר סקר את הפעילות הענפה של העירייה במאבק נגד נגיף הקורונה. רובינשטיין ציין כי העיר בני ברק בתחילת המגיפה סבלה ממקדם הדבקה גבוה שתפס כותרות והיה בלב הסיקור התקשורתי.

"בזכות עבודה מאומצת ופורצת דרך של עובדי העיריה, חלה ירידה דרמטית במספר הנדבקים בעיר והגרפים הראו על ירידה מובהקת בתחלואה. הנתונים הללו הגיעו בעקבות התגייסות מוצלחת של כלל גורמי העירייה, שפתחה חמ"ל יעודי להתמודדות עם המשבר והובילה קו אחיד ונוקב לאורך כל התקופה. כך לדוגמא הובילה בני ברק את מגמת ההתחסנות, שהפכה למודל חיקוי בקרב ערים נוספות", אמר.

בדבריו סיכם את הביקור ואמר: "שמחתי לארח את מר ניידס שגרירה של מלכות החסד - ארצות הברית, ולהציג בפניו את השינויים הרבים שמתרחשים בימים אלו בעיר שכוללים תהליך של פריחה והתחדשות עירונית. כבוד הוא לנו, שאת ביקורו הראשון ברשות מקומית בישראל, בחר השגריר לעשות בבירת היהדות החרדית.

"הדגשתי בפני השגריר עד כמה חשוב לנו שימור וחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות ויהדות ארה"ב בפרט. אנו נמשיך לשמור על קשרים הדוקים עם מנהיגי העולם ולשמש כעיר יהודית, חזקה ומובילה בישראל".