טראמפ
טראמפ צילום: רויטרס, Jonathan Ernst

בהקלטות נוספות שמביא העיתונאי ברק רביד, מחבר הספר ״השלום של טראמפ״, במסגרת הפודקאסט Unholy בהגשת יונית לוי וג'ונתן פרידלנד, תוקף הנשיא לשעבר את יהודי ארה"ב וטוען שרובם לא אוהבים את ישראל..

"יש אנשים במדינה הזו שהם יהודים ולא אוהבים את ישראל יותר", אמר טראמפ בהקלטה שפורסמה בחדשות 12. "הנוצרים האוונגליסטים אוהבים את ישראל יותר מהיהודים במדינה הזו. בעבר לישראל הייתה שליטה מוחלטת על הקונגרס והיום אני חושב שקורה ההפך הגמור ושאובמה וביידן גרמו לזה".

"ולמרות זה", הוסיף הנשיא לשעבר, "במערכות הבחירות שבהם התמודדו הם עדיין קיבלו קולות רבים מיהודים – מה שאומר שהיהודים – ואני אומר את זה כבר המון זמן – היהודים בארה"ב או שהם לא אוהבים את ישראל או שלא אכפת להם מישראל. כשאתה מסתכל על ה'ניו יורק טיימס', ה'ניו יורק טיימס' שונא את ישראל. ויהודים הם אלה שמנהלים את העיתון, משפחת זלצברגר".

בשבוע שעבר נחשפו בחדשות 12 הדברים החריפים שאמר טראמפ לרביד בריאיון לספרו החדש - מה שכלל גם מתקפה חריפה על ראש הממשלה לשעבר נתניהו.

"לא היה אף אחד שעשה יותר עבור נתניהו ממני", הוא סיפר. "הגולן היה ביג דיל. עשיתי את זה לפני הבחירות - וזה עזר לנתניהו הרבה. אם לא זה הוא היה מפסיד את הבחירות. והאדם הראשון שרץ לברך את ביידן היה נתניהו. לא רק שהוא בירך אותו - הוא בירך אותו בסרטון מוקלט. זאת טעות נוראית. לא דיברתי איתו מאז.

טראמפ המשיך לתקוף: "אני הייתי מאוכזב מביבי ברמה האישית", הוא אמר, "אני אהבתי את ביבי ואני עדיין אוהב את ביבי. אבל אני גם אוהב נאמנות. האדם הראשון שבירך את ביידן היה ביבי. לא רק שהוא בירך אותו – הוא עשה את זה בסרטון מוקלט. הוא היה יכול לשבת בשקט".