מאיה ורטהיימר
מאיה ורטהיימר צילום: יהונתן גוטליב

התפרצות קורונה בקונסוליה הישראלית בניו יורק: כ-10 אנשי צוות נמצאו מאומתים לנגיף, ביניהם הקונסול הכללי אסף זמיר.

זמיר השתתף בכנס IAC בפלורידה שכמה מהמנחים שהיו במקום התגלו גם הם כחולי קורונה.

השחקנית מאיה ורטהיימר, רעייתו של זמיר, היתה אמורה לעלות מחר על מטוס כדי להצטרף לבעלה אך כעת לא ברור מה יעלה בגורל המעבר של מאיה ובתם המשותפת אסיה.

בפוסט שפירסמה ברשתות החברתיות כתבה ורטהיימר: "הכל ארוז יש כרטיסים, מחר היה אמור להיות המעבר. הודעה ב-5 בבוקר אחרי הרבה ימים של המתנה. אהובי חיובי, כפרה על הראש שלך, הוא מרגיש טוב. מחוסן שלוש פעמים ובכל זאת.

"ניו יורק אדומה. הכל קורה מהר מדי. אנחנו לא יודעים מה יהיה. לי יש צילומים בינואר שהייתי אמורה לחזור אליהם וכרגע לא ברור מה יקרה. האם נטוס? הכל נסגר. יש לנו הרבה אחריות לשמור על עצמנו. להיות אחראים כלפי הסביבה ובראש בראשונה אסיוש".

ורטהיימר הוסיפה: "אני לא יודעת מה יהיה. אנחנו מתגעגעות בקטע לא נורמלי, אבל צריך להאמין שהכל לטובה. מה שחשוב שכולם בסדר, ונמצא דרך לעשות מהלימון לימונדה, ונשתדל לשמור על עצמנו חיוביים בלי קורונה".

אסף זמיר
אסף זמיר צילום: שחר עזרן

כאמור, במהלך השבוע האחרון עשרות ממשתתפי הכנס הישראלי IAC בפלורידה התגלו כחיוביים לנגיף הקורונה ורבים מתוכם כחשודים כנשאי וריאנט האומיקרון.

בין המשתתפים שהתגלו כנשאי הינו איל קיציס, מגיש התכנית ארץ נהדרת ומגישת חדשות 13 הילה קורח שחזרו מהאירוע ופורסם כי התגלו כחיוביים וייכנסו לבידוד. גם קונסול ישראל לניו יורק אסף זמיר, שהשתתף בכנס התגלה כחיובי לנגיף.

מנתונים של משרד הבריאות שפרסה כתבת חדשות 12 יולן כהן עלה כי בטיסה שחזרה ממיאמי לישראל התגלו עשרה מאומתים ששבו מהכנס.

יצויין כי האירוע נערך על פי כללים נוקשים של בדיקות קורונה לפני האירוע והכניסה אושרה רק למי שהחזיק באישור בדיקה שלילית. כמו כן יצויין כי רבים מהמשתתפים המשיכו ליעדים נוספים וקיימו פגישות ביעדים נוספים ברחבי ארה"ב.