עולם שלם מתחת לרגליים
עולם שלם מתחת לרגליים צילום: iStock

אנחנו אולי מרגישים שאנחנו רואים את העולם כמות שהוא, אבל עם קצת חשיבה ושינויים קלים אפשר "לעבוד" על העיניים ובעיקר על המוח שלנו. ריכזנו עבורכם את האשליות האופטיות הטובות בעולם שיזכירו לכם להסתכל קצת אחרת על המציאות.

החדר המשוגע

בפעם הראשונה שרואים את אפקט חדר איימס לא ממש בטוחים אם מדובר במציאות או בטריק בעריכת הסרטון. החדר, בנוי בצורה משופעת באופן מדורג, כך שנוצרת אשליה כאילו מדובר בחדר רגיל- עד שמישהו הולך בתוכו. אם תסתכלו מספיק טוב בסרטון, תוכלו גם להבחין בשיפועים הקלים שקיימים בחדר שיכולים להפוך כל אדם לענק.

בור באמצע המדרכה

גם הרחוב הכי משעמם בעולם יכול להפוך לסצנה מרהיבה עם קצת צבע והרבה יצירתיות. זה אולי דורש הרבה תכנון וחשיבה, אבל עם קצת משחק עם זוויות הציור והצבע אפשר ליצור עומק מלאכותי גם ברחוב שלכם. מוזמנים לראות סרטון קצר על איך יוצרים קרחון באמצע המדרכה.

הרכבים המתחלפים

מדובר באחת האשליות המפורסמות והמרשימות בעולם. שלושה רכבים, כל אחד בגודל שונה, מתגלים כאותו הרכב רק במיקום שונה. בדומה לאשליות נוספות, גם האשליה הזאת בנויה על כך שהמוח שלנו מפענח אחרת גדלים כאשר הם נמצאים במרחקים שונים ובשיפועים שונים. אבל מה שעובד למוח שלנו במציאות- לא תמיד עובד גם בתמונות מודפסות.

המדרגות הבלתי נגמרות

אולי לא שמעתם עליה- אבל בכל שנה מתקיימת תחרות עולמית ב"אשליה האופטית הטובה בעולם". אחד הזוכים בתחרות שנה שעברה היה המיצג של המדרגות המתהפכות- מדרגות שבכל פעם שמסובבים אותן הן מסתובבות לכיוון אחר. אבל האמת, אם תסתכלו טוב- תוכלו לראות שלא מדובר במדרגות אלא במשהו שונה לגמרי.

מכירים עוד אשליות? בניתם חדר איימס בבית? מוזמנים לשתף אותנו בתגובות

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו