אסף יסעור הערב עם המדליה הראשונה בחייו
אסף יסעור הערב עם המדליה הראשונה בחייו צילום: התאחדות הטאקוונדו

קרוב לוודאי שאם נשים תמונה של אסף יסעור, אלוף העולם הטרי בטאקוונדו פאראלימפי, ברחבי מאות תיכונים ובתי ספר, התמונה שלו לא בדיוק תזיז לאף אחד.

בניגוד לכוכבי ערוץ הילדים שעשו את הפסטיגל ,מרוחים על איילון ומוציאים כל חודשיים להיט עם מילים שכל הנוער שורק בעל פה, אסף יסעור הוא בחור די שגרתי שבסך הכול החליט להרים את השמיים, להסתכל למגבלה שלו בלבן של העיניים ולהוכיח שוב פעם מדוע אלוהים יצר תקרות זכוכית.

לפני שלוש שנים היה לי תלמיד שרץ אלפיים מטר ובאיזה שהוא שלב פשוט נמאס לו.

המורה לספורט (כך הוא סיפר לי) ביקש ממנו להפסיק להתבכיין ולהמשיך לרוץ ואמר לו שהוא מתכוון לשבת עליו עד שיסיים את הריצה.

התגובה של התלמיד היצירתי שלנו לקושי הזה של המורה לספורט הייתה הדגמה ומופת של חשיבה מחוץ לקופסה:

הוא שלף את הסמארטפון שהוא לקח איתו לריצה, התקשר לאמא שלו ואמר לה. בתקיפות שעכשיו היא תשלח לו מסרון שבו נאמר במפורש שהיא משחררת את הילד שלה משיעור ספורט.

אחרי דקה, לא יותר, הגיע המסרון המיוחל שגרם לכוכב שלנו להפסיק לרוץ ולצעוד בכוונה מתריסה לעבר המורה לספורט ולהראות לו שהוא סיים את שיעור הריצה להיום והנה המסרון של אמא שלו שמאשרת את זה.

"אחי, אתה קולט את הסיטואציה?" אמר לי אז המורה לספורט: "קצת קושי וילדי השוקולד האלו הולכים לאיבוד, מתקשרים לאמא ונגמר הסיפור".

אז יש לי חלום ובו אני תופר לאסף יסעור מסע הופעות ברחבי הארץ ומפגיש אותו עם אלפי תיכוניסטים שבטוחים שקשה להם ושאין מצב שהם יצליחו לעבור את ההר שניצב למולם.

יש לי חלום שהתלמיד שבטוח שהוא שמן ולכן הוא מוותר לעצמו ישמע באוזניים שלו איך אסף יסעור שאמר כבר לפני שנתיים כשהיה בן שש עשרה בלבד

"אם יעשו לי הנחות זה רק יפגע בי, לא ישפר אותי ולא יקדם אותי" ולמרות שאיבד את שתי ידיו, החליט כדבריו:

"לקחת את עצמו בידיים" ולהוכיח לעצמו שהמגבלה הפיזית אכן חזקה ומכבידה, אבל הרוח האנושית חזקה יותר.

יש לי חלום שהתלמיד שבטוח שהוא לא יוכל להתגבר על החרם שהוא עבר בכיתה או להשתחרר מהצל של הטראומות שמלוות אותו מאז הילדות בגלל הבית ההרסני שהוא נקלע אליו וגדל בו,

יסתכל על אסף ועל תנאי הפתיחה הבלתי אפשריים שלו כי בכל זאת בואו, הבן אדם איבד את שתי ידיו ויראה איך שלאט אבל בטוח עם נחישות של ברזל ואופי של פלדה, אסף חצב את דרכו צעד אחרי צעד בגשר החיים שלו, בלי להסתכל למטה עד שבסוף הוא סיים על דוכן המנצחים, מוכיח לכל העולם ובעיקר לתלמידים שלנו שאין דבר כזה אין דבר כזה ועם הרוח הנכונה אתה תעיף את העולם, גם בלי ידיים.

אז תלמידים יקרים, חושבים שקשה לכם, אתם לא יכולים ואין סיכוי שאי פעם תצליחו להגיע ליעד שחלמתם עליו?

תסתכלו טוב על אסף יסעור ותבינו שזה לא מעניין אף אחד עם אלו תנאי פתיחה יצאת לדרך.

מה שמעניין הוא עד כמה אתה רוצה ללכת עם החלומות שלך ואיזה מחיר אתה מוכן לשלם

עדיין לא מבינים?

לכו לאסף.

וזה יהיה גם הצעד הראשון במסע שלכם להצלחה