האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: דנה פילוסוף

לקראת בחירות לאגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, שתערכנה בעוד יומיים מציג תא הסטודנטים "עומדים ביחד" את המצע שלו נגד "הכיבוש".

"קמפוס נגד הכיבוש: הקמפוס שלנו נמצא בתוך מזרח ירושלים, ואת המציאות הזו אי אפשר להעלים", נכתב במצע תא הסטודנטים באוניברסיטה העברית שנמצאת בשטח שנרכש על ידי ההסתדרות הציונית בשנת 1914.

תא הסטודנטים מצהיר על מטרותיו. "אנחנו נפעל על מנת שהאוניברסיטה העברית לא תהיה מקום המחזק את מנגנון הכיבוש אלא מתנגד לו", נכתב. "נאבק בכדי שהקמפוס יהיה מקום שוויוני, ושיהיה ניתן להנכיח בו מאבקים שמתרחשים גם מחוצה לו, מבלי לחשוש מאפליה".

יסודות הקמפוס הראשון של האוניברסיטה העברית הוקמו בשנת 1918 בשטח שנקנה בשנת 1914 מסר ג'ון גריי היל, שהיה עורך דין אנגלי מפורסם, ואשתו קרוליין אמילי גריי היל שהייתה ציירת וצלמת מפורסמת.

שי רוזנגרטן, רכז פעילים ארצי בתנועת אם תרצו, מסר: "לא ברור מה עבר בראש לסטודנטים שלומדים בקמפוס שהוקם ב-1918, כשהם כתבו את המילה 'כיבוש'. במקום להשתתף בבחירות לאגודת הסטודנטים, כדאי שיחזרו לשיעורי היסטוריה בבית הספר''.

דוד קוזלובסקי יו''ר תא אם תרצו בעברית הוסיף, ''אם פעילי 'עומדים ביחד' כל כך מוטרדים ממיקום קריית האוניברסיטה, הם מוזמנים לא ללמוד בה. עם לא יכול להיות כובש בארצו. נמשיך להגן על ערכי הציונות באוניברסיטה העברית ובכל מקום''.