בנט במשרד החינוך
בנט במשרד החינוך צילום: חיים צח/ לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט השתתף היום (ב') בישיבת הנהלת משרד החינוך, בראשות שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, במשרד החינוך בירושלים.

ראש הממשלה ושרת החינוך שוחחו עם מנהלי האגפים והמחוזות על היערכות המשרד להמשך הטיפול בנגיף הקורונה וכן על מאמץ ההתחסנות הלאומי, בתוך כך במערכת החינוך.

בנט אמר: "אני רוצה קודם כל להודות לחברתי, שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון, שאמונה על המערכת המופלאה הזאת עם אנשים מצוינים, על האחריות לבניית הנפשות של הדור הבא. אני רוצה גם לברך את המנכ"לית הנכנסת, החדשה-ישנה, דלית שטאובר. באנגלית יש ביטוי 'נוחת בריצה' - אתה צונח לתוך מצב וכבר צריך להתחיל לרוץ. אז זה המצב, אבל אנחנו נעשה את זה בצורה טובה אז הרבה הצלחה.

"בשבועיים הקרובים המשימה הלאומית העיקרית של מדינת ישראל, של ממשלת ישראל ושל מערכת החינוך - היא לחסן ולהגן על ילדי ישראל במהירות לפני הגעת עיקר גל האומיקרון. לחסן את ילדי ישראל, להגן עליהם לפני שהגל מגיע. אחר כך יהיו משימות נוספות".

בנט הדגיש בדבריו: "אני מצפה מכל מנהלת או מנהל מחוז, מכל מפקח או מפקחת, כל מנהל בית ספר או מנהלת, כל מורה או מורה, שיבינו שבשבועיים הקרובים זאת המשימה העליונה, יותר מכל המשימות האחרות".

בדיון השתתפו גם סגן שרת החינוך, מנכ"לית משרד החינוך הנכנסת, ממונה הקורונה, מפקד מפקדת "אלון" בפיקוד העורף, מנהלי מחוזות ואגפים, ובכירים נוספים.