מוריה כהן, דביר וילדיהם בבית המשפחה בשמעון הצדיק
מוריה כהן, דביר וילדיהם בבית המשפחה בשמעון הצדיק צילום: יונתן זינדל/פלאש90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מחבלת פלסטינית אשר דקרה לפני כשבועיים תושבת יהודייה בשכונת שייח ג'ראח בירושלים.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אביעד דוויק, לפני כשבועיים דקרה הנאשמת, באמצעות סכין, אישה בעלת זהות יהודית דתית וזאת לעיני ילדיה.

לאחר אירוע הדקירה ברחה הנאשמת וניסתה להסתיר את זהותה. בעקבות מעשיה של הנאשמת פונתה תושבת השכונה לבית החולים כאשר סכין נעוצה בגבה.

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות של מעשה טרור של ניסיון לרצח ושיבוש מהלכי משפט. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרה של הנאשמת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.

הפצועה מספרת חדשות 13

מוריה כהן שנפצעה באורח קל בפיגוע בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, שוחררה שעות לאחר הפיגוע מהמרכז הרפואי הדסה הר הצופים.

מוריה טופלה על ידי צוותי כירורגיה ורפואה דחופה ושוחררה לביתה. "זיהיתי את הנערה. היא הסתכלה עלי, והייתי בטוחה שהיא מחכה לחברה שלה מבית הספר. אני לא מהאנשים החושדים ובגלל זה לא זזתי. זיהיתי אותה - זה מתסכל", היא סיפרה.

מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה הר הצופים, פרופ׳ חגי מזא״ה, עדכן: "הפצועה פונתה אלינו על ידי מד״א כשהסכין נעוצה בגבה, בדיוק כפי שצריך לפנות במקרה כזה. במזל גדול – למרות גודלה של הסכין, הדקירה בגבה לא הייתה עמוקה ואנו משחררים אותה לאחר הטיפול לביתה".

בעלה של הפצועה, דביר כהן ובני משפחתה שהקיפו אותה מסרו עם צאתם: "אנו מודים בחום לצוות בית החולים הדסה הר הצופים על הטיפול המסור והעוטף, ומאחלים בריאות לכולם".

בעלה של הפצועה: נמשיך לגור שם, זו השליחות שלנו דוברות הדסה

המחבלת שדקרה את מוריה כהן היא שכנה של המשפחה. "היא היתה שכנה שלנו ומכירה אותנו. כמובן לא שכנים מהסוג שאני מבקש מהם ביצים או חלב. אנחנו סובלים מהם התנכלויות יומיומיות", סיפר דביר הבעל.

על הפיגוע אמר, "הייתי במילואים ולכן אשתי יצאה הבוקר עם חמשת הילדים ברגל. אחת השכנות הערביות שגרה בשכנות אלינו עקבה אחריה ונצמדה אליה. כשאשתי שהגיעה מרחק כמה עשרות מטרים מהבית, המחבלת דקרה אותה. הבן שלי צעק: 'אמא יש לך סכין בגב'. המחבל כנראה נבהלה מהסיטואציה וברחה. אם היא הייתה ממשיכה - אני לא יודע איך זה היה נגמר ולא רוצה לדמיין".

"אשתי מרגישה טוב. אנחנו נמשיך לגור בשכונה. זו חלק מהשליחות שלנו בעולם", הוסיף כהן וסיפר: "במהלך 'שומר החומות' הבית שלי ספג 11 בקבוקי תבערה וזריקת אבנים היא דבר יומיומי שבשגרה. אנחנו משתדלים לחיות את חיינו כרגיל ולהתעלם מהפרובוקציות".

אישה נדקרה לעיני ילדיה בשכונת שמעון הצדיק דוברות המשטרה

מוריה כהן בת ה-26, תושבת שכונת שמעון הצדיק במזרח ירושלים, נדקרה בגבה כשצעדה עם ילדיה בצומת הכניסה לשכונה. המחבלת הדוקרת בת ה-15 נמלטה מהמקום לאחר הפיגוע ואותרה ונעצרה מאוחר יותר בבית ספר הסמוך לזירת האירוע.

כהן, שפונתה אל יחידת הטראומה בהדסה הר הצופים, שוחררה לביתה לאחר שטופלה על ידי צוותי כירורגיה ורפואה דחופה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, אמר בסיום הערכת מצב שקיים בזירת האירוע, "בעקבות פיגוע הדקירה שהתרחש הבוקר, הגענו למקום בכוחות גדולים והתחלנו בפעולות מהירות לאיתור המחבלת החשודה במעשה כולל סריקות נרחבות והתחקות אחר זהותה ומסלול בריחתה. בתוך זמן קצר, עצרו השוטרים את החשודה במעשה בתוך בית ספר לבנות שנמצא בסמוך לזירת הפיגוע והיא נלקחה לחקירה שתנוהל על ידי ימ״ר ירושלים. נמשיך להיאבק בטרור בנחישות ולפעול בכל רחבי העיר לשמירה על שלום הציבור ובטחונו".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הוסיף כי "פיגוע הדקירה הבוקר, שהוביל לפציעתה של אם יהודיה שהלכה עם ילדיה בכניסה לשכונת שיח׳ ג׳ראח, הוא אירוע קשה. תודות לפעילות מהירה של מחוז ירושלים במשטרת ישראל נתפסה החשודה והובאה למעצר. אני מאחל החלמה מהירה לפצועה".

תושבי שכונת שמעון הצדיק בירושלים מסרו בתגובה: "בחודשים האחרונים מאז שומר החומות ממשיכים להתבצע אירועי טרור בשכונה, זריקות אבנים, ריסוס גז פלפל על עוברי אורח, שריפת רכבים וזריקות בקבוקי תבערה, המשטרה הפקירה את חיינו ועכשיו זה הגיע לפיגוע קשה".

"אנו דורשים ממשטרת ישראל והממשלה לגדוע את הטרור בשכונה ובכל הארץ, כי כבר עכשיו זה מאוחר מדי", אמרו התושבים.

צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS