הענקת הדאגה לתא"ל הדס מינקה ברנד
הענקת הדאגה לתא"ל הדס מינקה ברנד צילום: דובר צה"ל

לראשונה בצה"ל הועלו שתי קצינות בכירות דתיות לדרגת תת אלוף.

מדובר בתא״ל נועה זומר שתמונה לתפקיד המשנה לנשיאת בית הדין הצבאי לערעורים ותא"ל ד"ר הדס מינקה ברנד - ראש מדעי ההתנהגות בצה"ל.

תא"ל זומר היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. התגייסה לפרקליטות הצבאית במסגרת העתודה האקדמית, ושירתה במגוון תפקידים. לאחר מכן, מונתה כשופטת בית הדין הצבאי המחוזי.

בהמשך, מונתה לסגנית נשיא ולנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי במחוזות שיפוט דרום וזרוע היבשה, לנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי במחוזות שיפוט פיקוד המרכז וחיל האוויר וכן לנשיאת בית הדין הצבאי המיוחד. מזה כשנתיים היא מכהנת כשופטת בית הדין הצבאי לערעורים.

הענקת הדרגה לתא"ל נועה זומר
הענקת הדרגה לתא"ל נועה זומר צילום: דובר צה"ל

תא"ל מינקה ברנד, תושבת ירושלים ובתה של יו"ר תנועת אמונה ליאורה מינקה, משרתת בשנתה החמישית כראש מדעי ההתנהגות של צה״ל. בעברה שירתה הדס כפסיכולוגית צבאית במגוון יחידות השדה, ביניהן חטיבת גולני ואוגדת יהודה ושומרון ופיקדה על תחומי מדעי ההתנהגות במגוון יחידות באגף המודיעין.

היא אחראית על תחומי המיון לצה״ל, הערכת מפקדים, מחקר מדעי ההתנהגות, פיתוח המנהיגות והייעוץ הארגוני. עם קבלת הדרגה מקבלת מינקה ברנד אחריות גם על הרחבת תחום האנאליטיקה למיצוי ההון האנושי בצה״ל.