ביקור השגרירים בבנימין
ביקור השגרירים בבנימין צילום: מיכל גרסטלר

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן מארח בימים אלה בישראל שנים עשר שגרירים שהגיעו לביקור בבנימין ונועדו עם ראש המועצה ישראל גנץ.

המפגש ארך כשעתיים ובמהלכו גילו השגרירים עניין רב בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. גנץ הציג להם את נתוני ההתיישבות ואמר כי פתרון שתי המדינות אינו רלוונטי. "מי שמדבר על פתרון שתי המדינות לא מעודכן. כדי לשמור על יציבות האזור הזה דורש פתרונות אחרים. לכם יש חלק חשוב בזה. כאשר אתם עוסקים בהקמת מדינה פלסטינית, זה נוטע תקוות שוא אצל הערבים והם מגבירים את האלימות ומעשי הטרור נגדנו" אמר.

ראש מועצת בנימין הרחיב בנושא פיתוח התשתיות באזור וקרא לשגרירים לסייע לו בפיתוח הכבישים והדרכים. "אני זה שמקדם סלילת כבישים שיסייעו לכל האוכלוסיות. מדוע אני צריך להיתקל בקשיים? אתם אלה שצריכים לסייע לי ולהיות שותפים בזה. אני קורא לכם להיות פעילים בזה וליצור שיתופי פעולה".

גם ההתחממות הביטחונית ביהודה ושומרון עלתה בשיחה. ישראל גנץ אמר לשגרירים כי "שתיקת המדינות והקהילה הבינלאומית נותנת רוח גבית לטרוריסטים הערבים. אנחנו לא שומעים את המדינות קוראות לערבים לחדול מזה. הם מרגישים כי יש מי שמגבה אותם. הרשות הפלסטינית ניזונה מזה ולכן היא מעודדת מחבלים ואנחנו משלמים בקורבנות ומשפחות שנהרסות".

הוא גם התריע מפני עלילות שווא שמייצרים ארגוני שמאל קיצוני נגד מתיישבי יו"ש ואומר כי "רוב החומר שמונח על שולחנות השגרירים מארגונים אלו מבוסס על שקר והסתה נגד המתיישבים".

השגרירים ניהלו שיח חיובי מאד והודו על כך שלראשונה התאפשר להם לשמוע ממקור ראשון על המציאות בשטח. "נפעמנו מהקשר שלכם לארץ. אנחנו יוצאים מכאן חכמים וזה היה עבורנו מפגש בעל ערך רב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו