עמית סגל
עמית סגל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל לא צופה שהממשלה תיפול בגלל המחלוקת על חוק החשמל.

סגל אמר לרדיו גלי ישראל: ״מי שמצפה שהממשלה הזו תיפול בגלל המחלוקת בין שקד לוואליד סביב חוק החשמל - תולה תקוות שווא״.

עוד אמר סגל: ״גם אם ירצה בנט - הוא לא יכול לפטר אף אחד. הוא לא יכול לפטר את בר לב, הוא לא יכול לפטר את שאשא ביטון למרות שהיה רוצה שהיא תלך הביתה. פיטרת שר שיכול לחזור לכנסת? הוא יחזור ויפיל לך את הכנסת״.

העימות בין רע"ם לשרת הפנים איילת שקד נמשך גם השבוע כשהפעם מאיימת המפלגה לעצור את החוק לפיתוח חריש, חוק חשוב לשקד, אם חוק החשמל לא ינוסח לשביעות רצונה.

בכאן רשת ב' דווח כי חבר הכנסת וליד טאהא מעכב את חוק חריש, שאושר בקריאה ראשונה ועוסק בפיתוח מואץ של העיר, בוועדת הפנים זה כמה שבועות ובין הצדדים שורר נתק.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית הגיב: "איילת שקד הפכה את מדינת ישראל לבת ערובה של תומכי טרור אנטי ציוניים בתנועה האיסלמית רק כדי שהחבר שלה יגשים חלום ויהיה ראש ממשלה עם שישה מנדטים. עכשיו העיר חריש נלקחה כבת ערובה של תומכי הטרור בדרישתם להלבין עשרות ומאות אלפי בתים לא חוקיים שהם בנו לאורך השנים תוך צפצוף על החוק".

לפני כחודש אמר חבר הכנסת טאהא על שקד: "אין אמון בשקד וזה שורש הבעיה. שקד פועלת בכוונה נגד רע"מ ומנסה לרוקן את החוק". שקד התייחסה לאיום של רע"ם אז שלא להצביע עם הקואליציה על חוקים במליאה ואמרה: "מצדי שהקואליציה לא תביא חוקים להצבעה בגלל זה. אני לא מוכנה להתקפל בנושא הזה".

חברת הכנסת אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית הגיבה לאיום החדש של רע''מ על שקד: "בוקר טוב איילת. ממשלת פרוטקשן. טענתי לפני חודש שחוק חריש יהיה בן ערובה. הנה זה בא. וזה לא הולך להיות קל יותר בהמשך. תשאלי את מי שכבר ניסה. איילת, את כבר יודעת שיש לך עסק עם סחטנים אלימים. תנתקי את זה עכשיו, לפני שיהיה מאוחר".